Співпраця між Росією та Північною Кореєю набирає обертів — подробиці (ВІДЕО)

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: ap.org

Відносини двох диктатур — Росії та Північної Кореї — активізувалися після червневого візиту Путіна до Пхеньяну. Нещодавно Кім Чен Ин зустрівся з військовою делегацією Росії на чолі із заступником міністра оборони Олексієм Криворучком. Це вже другий офіційний візит російського чиновника до КНДР останнім часом. Розвідка Південної Кореї неодноразово повідомляла про постачання до Росії північнокорейських боєприпасів. У Пентагоні заявили, що уважно стежать за контактами Москви та Пхеньяну, інформує FREEДОМ.

Серед вантажів, доставлених до Росії з Північної Кореї, були контейнери, які можуть вмістити понад 5 млн артилерійських снарядів і десятки балістичних ракет малої дальності.

“Росія мала репутацію військової держави, але реальність така, що їй доводиться випрошувати зброю у найбіднішої країни — Північної Кореї. Вона пішла на протиріччя, прямо порушивши санкції Ради Безпеки ООН, з якими сама погодилася. І хоча в короткостроковій перспективі можна отримати вигоду від можливості відправити північнокорейські снаряди на український фронт, імідж Росії, швидше за все, стане дуже поганим: жебрацтво, непослідовність та зрада”, — заявив міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік.

Снаряди, які постачає КНДР до Росії, зроблено за старими радянськими технологіями. Вони часто летять повз ціль, тому що заряд пороху в гільзах не відповідає заявленому, стверджують експерти. А це означає, що боєприпаси швидко закінчуються.

“Вони витягли зі складів артилерійські системи, зняті з озброєння наприкінці 1940-х років — 130-й калібр. Невідомо, скільки у них таких снарядів залишилося, але в Північній Кореї такі снаряди є, і звідти начебто ці снаряди теж поставляються. Ми знищуємо достатню кількість російських артилерійських систем, ствольної артилерії, і ті, що зараз перебувають у строю… “Ті 13 млн снарядів, які були випущені… Але у кожного ствола є ресурс, а у більшості російських артилерійських систем — стволи вже вийшли за межі ресурсу… Треба міняти стволи”, — пояснює військовий аналітик Олексій Гетьман.

Росія активізувала взаємодію з Північною Кореєю після початку повномасштабної війни проти України, домовившись про закупівлю озброєнь. За даними південнокорейської розвідки, постачання розпочалося влітку 2022 року. У відповідь Москва відправляє Пхеньяну танки, літаки та технології.

Аналітики припускають, що Кім Чен Ин розраховує отримати від Путіна допомогу у своїй ядерній програмі. У США уважно стежать за співпрацею двох диктаторів, повідомили у Пентагоні.

“Ми продовжуємо спостерігати за співпрацею Північної Кореї та Росії щодо війни проти України. Як ми й говорили багато разів, це демонстрація факту, що Росія зараз шукає підтримки у країн, таких як Іран та Північна Корея, для того, щоб отримати додаткові можливості, оскільки вони мають деякі логістичні виклики. І це те, за чим ми і надалі уважно стежитимемо”, — наголосив представник Пентагону Пет Райдер.

У червні Володимир Путін та Кім Чен Ин підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство. Згідно з документом, Росія та Північна Корея надаватимуть допомогу один одному у разі агресії проти однієї з країн.

На пресконференції після підписання угоди Путін заявив, що Росія не відкидає військово-технічного співробітництва з КНДР. Пряму заборону Ради безпеки ООН на таке партнерство російський диктатор вкотре проігнорував.

https://www.youtube.com/watch?v=xGpLvShHKqg&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: Критична точка виснаження: війна проти України позбавляє Росію запасів зброї (ВІДЕО)

Прямий ефір