Співпраця між Росією та Іраном вступила в нову фазу — деталі та оцінки (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: zn.ua

Іран купує у Росії винищувачі четвертого покоління Су-35. Завершення контракту анонсував постійний представник Ірану в ООН. Жодних деталей ні про вартість, ні про кількість літаків публічно не наводять. Однак раніше ізраїльські ЗМІ, посилаючись на свої дані, вказували, що може йтися про 24 винищувачі, повідомляє FREEДОМ.

Минулого місяця Іран відкрив першу підземну військово-повітряну базу. Як заявляв глава військового відомства Ісламської Республіки, об’єкт використовуватимуть для завдання ударів у відповідь по Ізраїлю або інших країнах. Аналіз зображень з нещодавно виявленої підземної військово-повітряної бази в Ірані показав, що це місце, ймовірно, готується для розміщення сучасних російських винищувачів Су-35. Про це пише The New York Times. Експерти підкреслюють, що нова угода між Тегераном і Москвою означає, що військове співробітництво між країнами вступило в абсолютно нову фазу.

“Якщо Іран отримає Су-35, це означає, що Іран зможе дуже добре захищати своє небо, і тоді, ту спецоперацію, яку Ізраїль весь час відкладає, щоб не дати Ірану отримати ядерний арсенал, тоді Ізраїлю буде набагато важче це зробити пізніше. І не тільки це буде набагато важче Ізраїлю, а й Штатам загалом”, — сказав головний редактор інформаційного порталу “Україна по-арабськи” Мохаммад Фараджаллах.

“За контрактом не зрозуміло, скільки ракет отримає Іран, тому що літак без ракет, без засобів ураження не має сенсу. Питання в тому, чи може зараз Росія постачати на експорт ракети класу повітря-повітря, які їм потрібні і самим”, — каже військовий експерт Михайло Жирохов.

Іранські ЗМІ пишуть про те, що російський Су-35 “є одним із найпотужніших винищувачів четвертого покоління у світі”. За словами експертів, угода між Москвою та Іраном не має на увазі військовий бартер, тобто літаки в обмін на іранські безпілотники або боєприпаси.

“Найімовірніше, це не бартер, це продаж за гроші і скоріше це бізнес-контракт, за який іранці платять гроші. Авіаційний парк Ірану настільки застарілий, що ці машини, скільки б їх не було — 24 або 35, вони не вирішать жодних проблем у регіоні. Адже, наприклад, ізраїльський парк перевершує і за кількістю, і за якістю”, — зазначає Жирохов.

Останніми роками Іран перемістив більшу частину своєї критично важливої військової інфраструктури під землю. Однак це не заважає Ізраїлю завдавати ударів, включно з підземним ядерним об’єктом у Нетензі, внаслідок якого було пошкоджено центрифуги. Проте, США — найближчий союзник Ізраїлю, дедалі більше стурбований військовою діяльністю Ірану в регіоні. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін під час останньої зустрічі з міністром оборони Ізраїлю.

“Іран залишається головною причиною нестабільності в регіоні. І ми, як і раніше, глибоко стурбовані його досягненнями зі створення ядерної зброї, його агресією. Ми закликаємо всіх наших союзників і партнерів зробити крок вперед у цей переломний момент історії”, — сказав глава Пентагону.

США та Ізраїль домовилися посилити заходи щодо стримування ворожої регіональної діяльності Ірану. Як пишуть західні медіа, під час зустрічі Ллойд Остін і прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху обговорили нові можливі військові операції проти Ірану.

“Зараз я думаю, вони обговорили, який вигляд може мати спецоперація проти Ірану. Вона буде або спільна, як США та Ізраїль, або це може бути Альянс, як коли був зібраний Альянс для демонтажу диктаторського режиму Саддама Хусейна в Іраку”, — коментує Фараджаллах.

Своєю чергою Нетаньягу наголосив, що, якщо союзники не зроблять жодних серйозних зусиль для стримування, Іран і зовсім стане ядерною державою.

Читайте також: Глава Пентагону Остін відвідав країни Близького Сходу — цілі візиту та теми перемовин (ВІДЕО)

Прямий ефір