Співпраця авторитарних держав — серйозний виклик для Заходу, — політолог

Ілюстративне фото: ankasam.org

Спостерігаючи за переоснащенням російського військово-промислового комплексу (ВПК), Європа не може не відчувати загрози для себе. Можна припускати, що західні розвідки мають дані про те, що Москва націлилася і на НАТО. А її співпраця з Північною Кореєю, Іраном і, насамперед, із Китаєм, у перспективі дає Росії серйозну фору. І це надзвичайно серйозний виклик для країн колективного Заходу. Про це сказав в ефірі FREEДОМ кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Він зазначив, що Захід має мало можливостей для протидії співпраці Північної Кореї та Російської Федерації, позаяк ці країни ігнорують міжнародне право. Можливості впливу на Китай є, проте залишається питанням, чи готовий навіть не офіційний Пекін, а китайський бізнес відмовитися від тих переваг, які прямо зараз обіцяє співпраця з РФ.

“Саме співробітництво з Російською Федерацією виводить зараз китайську економіку з рецесії після коронавірусу. І величезна кількість сировинних дешевих ресурсів: нафта, газ, ліс, золото, алюміній… Високотехнологічні товари з великою доданою вартістю, які Російська Федерація не виробляє, готова у них закуповувати — там кілька сотень відсотків маржі. Погодьтеся, їм дуже складно від цього відмовитись, ще й на тлі геополітичного протистояння зі Сполученими Штатами”, — коментує гість ефіру.

Він вважає, що на тлі цього починає видозмінюватися стратегія Заходу.

“Багато західних політиків було налаштовано йти лекалами холодної світової війни, тобто допомагати Україні та через знемогу економіки Російської Федерації, коли ВПК, наприклад, Європейського Союзу та США зможе перезавантажитися значно швидше, ніж ВПК Російської Федерації, отримати стратегічну перевагу, коли Путіну в якийсь момент просто не буде чим відповісти. А ось співпраця Путіна з Північною Кореєю, з Іраном і, насамперед, з Китаєм, дає Росії у стратегічній середній та дальній перспективі, звичайно, дуже серйозну фору. І це надзвичайно серйозний виклик для країн колективного Заходу. Тому зараз і така увага щодо допомоги Китаю Російській Федерації саме у ВПК”, — наголосив Олексій Буряченко.

Читайте також: “Цьому потрібно покласти край”: як Китай допомагає Росії вести війну проти України (ВІДЕО)

Раніше доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА), експерт Української асоціації китаєзнавців Дмитро Єфремов зазначив в ефірі FREEДОМ, що Китай продовжить використовувати Росію у своїх інтересах, але робитиме це прихованим, “м’яким” способом під виглядом дружби двох країн.

Читайте також: У НАТО обговорюють розгортання ядерної зброї — заяву генсека Альянсу прокоментував політолог

Прямий ефір