Спільну декларацію про підтримку відновлення та реконструкції України ухвалили понад 30 країн і ЄС — деталі 

Ухвалення Спільної декларації про підтримку відновлення та реконструкції України. Фото: president.gov.ua

У Нью-Йорку відбулася зустріч у форматі “Група семи” + Україна, під час якої понад 30 країн і Європейський Союз ухвалили Спільну декларацію про підтримку відновлення та реконструкції України. Про це повідомив Офіс президента України, інформує FREEДОМ.

Під час ухвалення Спільної декларації виступили президент України Володимир Зеленський, лідер США Джозеф Байден, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, прем’єр Великої Британії Кір Стармер, голова Ради міністрів Італії Джорджа Мелоні та глава уряду Канади Джастін Трюдо. 

Під час виступу американський президент наголосив, що цю декларацію оприлюднюють, аби засвідчити підтримку України зараз і в майбутньому. 

“Я сповнений рішучості забезпечити, щоб Україна мала те, що їй потрібно для перемоги та боротьби за своє виживання. Завтра я оголошу низку дій для прискорення підтримки українських військових”, — заявив Байден. 

Він також наголосив, що країни-партнери допоможуть Україні перейти від економічної стійкості до економічного відродження. За словами лідера США, на відбудову країни працюватимуть доходи від заморожених російських активів. 

Президент України зазначив, що це спільне зобов’язання сприятиме відновленню України. Воно передбачає координацію відповідних зусиль через українську платформу донорів. Зеленський акцентував, що ця підтримка має стати відчутною вже цьогоріч. 

“Це свідчить про наш спільний погляд на життя — ми захищаємо людей, і ми забезпечуємо людям можливість жити. І абсолютно виправдано, що ті, хто допомагає нам вистояти зараз, першими — разом з Україною — отримають користь від масштабної відбудови”, — наголосив він. 

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Головні пункти декларації: 

  • всебічне сприяння відбудові України на її шляху до членства в ЄС; 
  • координація підтримки через українську платформу донорів; 
  • надання до кінця року додаткової фінансової підтримки на суму близько 50 млрд дол. коштом доходів від заморожених активів РФ, частину з яких спрямують на оборонні потреби. 

Підписанти чітко заявили, що завдяки колективній підтримці української реконструкції та відновлення вони забезпечать, щоби країна-агресор не змогла досягти своїх цілей, а також зроблять усе, аби після закінчення війни Україна мала стійку до російських загроз економіку. 

Спільна декларація відкрита для підписання. З її текстом можна ознайомитися за посиланням на офіційний сайт ОПУ.

Читайте також: Зеленський та Байден зустрілися на полях Генеральної асамблеї ООН: про що говорили

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський провів зустрічі з генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем і головою 79-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, прем’єр-міністром Камеруну (2009–2019 рр.) Філемоном Янгом.

Читайте такожЯ хочу миру для своїх людей, і прошу підтримки всіх націй, — Зеленський на Генасамблеї ООН

Прямий ефір