Спільне виробництво зброї планують Україна та США — що відомо (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: point.md

Сполучені Штати та Україна проведуть конференцію щодо спільного виробництва зброї. Про це заявила прессекретарка Ради національної безпеки США Едрієнн Вотсон. Місце проведення зустрічі не анонсується. За словами Вотсон, ця конференція підтверджує двосторонні зобов’язання зі зміцнення співробітництва в галузі промисловості, озброєнь і безпеки. Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що спільне виробництво озброєнь зміцнить обороноздатність обох країн, інформує FREEДОМ.

6 і 7 грудня у США відбудуться дводенні перемовини урядових делегацій Сполучених Штатів і України. У конференції візьмуть участь представники Державного департаменту США, Пентагону, Міністерства торгівлі та Ради національної безпеки США. З української сторони — представники Офісу президента України, зовнішньополітичного та оборонного відомств, та Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

“Конференція є частиною зусиль уряду США щодо значного збільшення виробництва зброї для підтримки боротьби України за свободу та безпеку”, — цитується прессекретарка Ради нацбезпеки США в заяві на сайті Білого Дому.

“Активно рухаємося зі Сполученими Штатами щодо спільного виробництва зброї. Під час мого візиту до Вашингтона ми домовилися з президентом Байденом про конкретні речі, які можемо зробити разом. І це точно посилить і американців, і українців, і наших партнерів. Спільне виробництво завжди посилює”, — заявив Зеленський.

У Києва вже є досвід співпраці з Вашингтоном у військовій сфері. Раніше на американських полігонах провели випробування українських зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) “Бук-М1” під використання американських ракет Sea Sparrow. Зазвичай ці ракети запускають з кораблів, проте українські та американські інженери модернізували ЗРК “Бук” під Sea Sparrow.

“Ракети Sea Sparrow уже адаптовані до “Бук-М1”. Ці ракети вже випробувані на американському полігоні з установки “Бук”. Все працює. На жаль, не така велика дальність — дистанція до 15 км приблизно. Але все ж таки 15 км — це теж нормальна відстань, і “Бук” може працювати в тому чи іншому районі, забезпечувати прикриття того чи іншого об’єкта критичної інфраструктури, або на іншому напрямку”, — повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

18 жовтня 2023 року в Берліні “Укроборонпром” і найбільший німецький виробник військової техніки та озброєння концерн Rheinmetall зареєстрували спільне підприємство. Фахівці двох країн не тільки обслуговуватимуть і ремонтуватимуть західну військову техніку, а й вироблятимуть її.

Нарощує Україна і власне виробництво озброєння. Насамперед безпілотників. Державний концерн “Укроборонпром” розпочав серійне виробництво нових ударних далекобійних БпЛА, які мають кращі технічні та функціональні характеристики, ніж іранські дрони-камікадзе Shahed. Про це в інтерв’ю “Європейській правді” розповів генеральний директор компанії. Українські фахівці зосередилися на складанні складніших апаратів із поліпшеними характеристиками. Наприклад, нові українські дрони перевершують іранські за дальністю польоту — вони здатні пролітати до 1000 км.

“Дронів багато не буває, треба нарощувати ці системи. Ми, можливо, навіть у кращій позиції, ніж та ж Росія, тому що маємо доступ до західних технологій. Саме кількість ударних БпЛА дозволить нам турбувати Росію на її території”, — зазначив Ігнат в ефірі марафону “Єдині Новини”.

Сили оборони України отримали чергову партію дронів виключно українського виробництва. Про це повідомив 18 листопада віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Понад дві тисячі безпілотників відправлять на найгарячіші ділянки фронту. Це БПЛА різного типу — розвідники, дрони-камікадзе і багаторазові бомбери. За даними Федорова, за один тиждень за допомогою безпілотників українські військові знищили 39 ворожих танків, 57 артилерійських знарядь, 34 бронемашини і 307 опорних пунктів противника.

Читайте також: Україна та союзники модернізують зброю з урахуванням сучасних викликів — подробиці (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, військово-промисловий комплекс (ВПК) України нарощує виробництво зброї та бойової техніки. Українські підприємства розробляють озброєння вітчизняного зразка, а також створюють спільні виробництва з іноземними компаніями. Водночас зброя і військова техніка, які розробляються і випускаються в Україні, вже отримали визнання серед провідних компаній світу. А Україну вже називають одним із лідерів військового виробництва.

Читайте також: Зацікавлені країни стежать за тим, яка зброя на полях війни Росії проти України має найбільш ефективний вигляд, — Попович

Прямий ефір