Уряд Німеччини відзвітував про нову партію військової допомоги, яку направив Україні протягом останнього тижня. У переліку бронетранспортери, артилерійські снаряди, розвідувальні безпілотники, броньована інженерна машина та мінні трали. Крім того, оновлено перелік зброї, яку планується передати. Допомога союзників Україні не припиняється. За даними Міністерства оборони України триває робота над спільним виробництвом снарядів, розпочали роботу коаліції дронів, а також протиповітряної та протиракетної оборони, інформує FREEДОМ.
Міністр оборони України Рустем Умеров після 19-го засідання Контактної групи з оборони України “Рамштайн” заявив, що українська група з колегами провела плідні переговори. Зокрема, розпочала роботу коаліція з протиповітряної та протиракетної оборони, яка об’єднала 15 країн за лідерства Німеччини, Франції та США. За словами Умерова, обговорювалася робота восьми коаліцій.
“Ці вісім коаліцій, які ми сьогодні обговорювали, там бере участь величезна кількість країн, понад 10 на кожну коаліцію. Кожна коаліція чи об’єднання має своє бачення, місію, це проговорюється заздалегідь, складається план і згідно з ним, кожна коаліція працює, вона може ділитися: чи то фінансування, чи то тренування, чи то інфраструктура, постачання, закупівля. Дуже багато вимірів, усі вісім коаліцій — ми відпрацювали сьогодні на 100%”, — повідомив Рустем Умеров.
До зусиль із розмінування України офіційно долучилося 20 країн. Також Умеров подякував Литві за лідерство в коаліції.
“Вона закладає ті можливості, які будуть використовуватися Україною в майбутньому, тобто розмінування сільськогосподарських угідь, міст, сіл, лісів, напевно, тому що є лісопосадки, які просто знищені. І там величезна кількість боєприпасів, які залишаються після активних бойових дій. Якоюсь мірою, дійсно, вони спрямовані і для часткової допомоги нашим військовим, які використовують деяку техніку, особливо дистанційного розмінування, для вирішення своїх бойових завдань”, — зазначив заступник голови СБУ (2014-2015), директор Агентства з реформування сектору безпеки Віктор Ягун.
Велика Британія поставить Україні ще тисячі дронів у рамках свого пакета на суму 200 млн фунтів. Разом із Латвією вона очолить велику коаліцію дронів для України. До ініційованої Латвією коаліції дронів, які будуть передані Україні в рамках оборонної допомоги, приєднуються вже близько 20 країн.
“І ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб переконатися, що Україна зможе домогтися успіху цього року і в наступний період. І ми не повинні дозволити Путіну думати, що він зможе нас перечекати. Коли Британія, Європа й Америка, коли ми стоїмо разом, коли ми б’ємося разом, коли ми виступаємо за свободу, коли ми виступаємо проти агресії, коли ми виступаємо разом із нашими партнерами, — нас неможливо перемогти”, — заявив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.
Австралія виділяє фінансову допомогу на підтримку оборони України. Йдеться про більш ніж 32 млн дол. Гроші підуть на закупівлю пріоритетних військових засобів. Президент Володимир Зеленський подякував Австралії та прем’єру Ентоні Албанезе за внесок в оборону України.
“Наші країни можуть бути географічно далекими, але спільні цінності демократії, прав людини та верховенства права об’єднують нас. Ми ніколи не забудемо Австралію та її підтримку”, — наголосив Володимир Зеленський.
Також посли 27 країн Європейського Союзу на зустрічі 14 лютого узгодили юридичні тексти, необхідні для запуску пакета ЄС з підтримки України обсягом 50 млрд євро. Як наголошується в публікації Financial Times, документ має бути схвалений Європейським парламентом, а грошові кошти почнуть надходити вже на початку березня.
Читайте також: Нідерланди приєдналися до коаліції дронів: як країна посилює допомогу Україні (ВІДЕО)