У запорізькому громадському центрі переселенцям допомагають знайти роботу й отримати психологічну допомогу. Головне завдання співробітників організації — повернути впевненість у власні сили тим, хто втратив дім унаслідок повномасштабного вторгнення Росії, інформує FREEДОМ.
Світлана Кім — студентка, переселенка з Бердянського району. Коли рік тому її село окупували російські війська, разом із батьками евакуювалася до Запоріжжя. Звикнути до нових умов виявилося непросто, згадує Світлана.
“Коли ти вимушено приїжджаєш у нове місто, дуже важливо знайти якусь підтримку. І це дуже важко, коли немає ніяких знайомих, немає занять в університеті, немає будь-яких можливостей себе реалізувати. Тому в перший час було дуже важко”, — зізналася Світлана Кім.
Про те, що в місті готують до відкриття Центр для переселенців, Світлана дізналася з інтернету. Вона вирішила допомогти і як волонтерка брала участь у ремонті приміщень, а потім організовувала та брала участь у заходах організації.
“Для мене найважливіше — я зустріла дуже багато хороших людей, з якими ми потоваришували ще восени й весь час підтримуємо зв’язок. Я думаю, головне — це спілкування”, — вважає Світлана Кім.
З цим згодна уродженка Мелітополя Ірина Глинянська. Вона з родиною встигла виїхати з тимчасово окупованого міста в лютому минулого року. Ірина — підприємець, весь бізнес довелося залишити, а в Запоріжжі починати з нуля. Заняття в центрі для переселенців їй допомогли відновитися. За словами Ірини, матеріальні проблеми не такі страшні, як втрата впевненості в собі.
“Коли ти все залишаєш удома, матеріальні та всі інші напрацювання, ти, звичайно, стаєш емоційно пригніченим. Якось забуваєш про всі свої сильні риси, все якось нівелюється, а коли я послухала і на себе спроєктувала, це мене надихнуло”, — сказала підприємиця.
У центрі для переселенців обладнали коворкінг. Діють курси, де є можливість навчитися нової спеціальності, основ бізнесу. Тут можуть допомогти з пошуком роботи. Консультації надають юрист і психолог.
“Люди тут не отримують якусь матеріальну допомогу, а мають можливість поспілкуватися, навчитися чогось нового. Ми дуже різні напрямки включили: і лекції психологів, і консультації для бізнесу, і культурні заходи. Але найпопулярнішими виявилися заняття з домедичної допомоги”, — повідомив комунікаційний менеджер проєкту Максим Суханов.
Керівник громадського центру для переселенців Костянтин Юхименко зазначив, що основне завдання — інтеграція переселенців у життя запорізької громади.
“Основна мета цього проєкту — сприяння інтеграції людей, які прибули до Запоріжжя, у місцеву громаду, їхнє знайомство з місцевими жителями, з переселенцями, які тут живуть із 2014 року, пошук точок дотику, точок спільного зростання через взаємодію в спільному просторі”, — розповів він.
За три місяці роботи громадського центру на його заходах побувало близько тисячі переселенців.
Читайте також: “Там — море вогню і руїни”: евакуйованих жителів Вугледара і Мар’їнського району приймає Курахове (ВІДЕО)