“Спецумови” та мільйонні виплати: як в Росії виконують план із спрямування громадян “на забій” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Росії продовжують вигадувати заохочення для громадян, яких мають намір відправити на війну проти України. Росіян заманюють грошима і так званими “спецумовами”. У Московській області, наприклад, обіцяють виплатити одноразово по мільйону рублів. У Хакасії — одному з найбідніших регіонів країни — новобранцям обіцяють 700 тис. Реклама контрактної служби всюди — у соціальних мережах, на телебаченні та у виступах чиновників, інформує FREEДОМ.

Жителям Іркутська розсилають листи із закликом піти на війну проти України. У них росіян запевняють, що “щодня десятки іркутян ухвалюють рішення бути поруч із тими, хто робить справжню чоловічу роботу”, повідомляє видання “Люди Байкалу”. 

“У розсилці стверджується, що “земляки” вирушили на війну добровільно, і ніяк не згадується, що рідні мобілізованих регулярно просять повернути їх додому”, — з публікації видання “Сибирь.Реалии”. 

Рекламою контрактної служби в армії зайнялися всі російські чиновники. А мер столиці Сергій Собянін рапортував про дострокове виконання завдання Міноборони з набору контрактників. 

“У Москві контракти підписали вже близько 47 тис. осіб, зокрема цього року — понад 22 тис. осіб. Таким чином, ми достроково виконали завдання Міністерства оборони на цей рік”, — каже Собянін.

Якщо на москвичів обіцянки заробітку в армії діють слабо, то для провінції — це аргумент. У Хакасії новобранцям обіцяють 700 тис. рублів одразу. А після підписання контракту — від 200 тис. на місяць. 

Для регіону це великі гроші — кожен п’ятий у Хакасії живе за межею бідності. 

План із вербування людей на повномасштабну війну проти України регіональним органам влади призначив апарат повноважного представника президента Росії в Центральному федеральному окрузі. 

Як з’ясували журналісти видання “Важные истории”, забезпечувати потрібну кількість новобранців пропонують мігрантами, які набули російського громадянства, банкрутів, боржників, безробітних і представників інших вразливих соціальних верств суспільства. Цим зараз і займаються регіональні чиновники. 

“У паніці бігають містом, обходять квартири. Шукають там людей із максимально незахищених верств суспільства, щоб було на них натиснути, і виконати просто план. На запитання — чим ці люди мають займатися на фронті, вони просто відмазуються і кажуть – ну нехай окопи копають. Їх не хвилює — ні в якому вони стані, ні чим вони там займатимуться, ні як вони повернуться і чи повернуться, наприклад, до своїх рідних. Тобто якість російської армії їх не особливо турбує, враховуючи, яких кандидатів вони приводять. Їх турбує виконання плану”, — розповідає журналістка “Важных историй” Ірина Долініна.

Кремль продовжує вербувати на війну проти України ув’язнених. Це підтверджує засновниця фонду “Русь сидяча” Ольга Романова. 

За її інформацією, часто у військкоматах засудженим умовно погрожують умовний термін замінити на реальний, якщо ті не поїдуть воювати проти України.  

“Я так розумію, що ув’язнені в цій війні будуть обрані всі. Крім людей похилого віку і людей, які вже зовсім-зовсім не можуть рухатися. Виберуть спочатку ув’язнених, потім національні околиці, разом із ними мігрантів, які щойно отримали російське громадянство або збираються його отримувати. Пам’ятаєте, так, облави в мечетях уже почалися, як слід ідуть. Ну і потім візьмуться за всіх інших”, — наголошує Романова.

Навесні 2023 року Кремль поставив завдання залучити до збройних сил 400 тис. контрактників і спустив відповідні рознарядки в регіони, повідомляє Bloomberg. 

Таким чином влада намагається уникнути масової мобілізації перед президентськими виборами. Оскільки 2022 року оголошення мобілізації різко знизило підтримку Володимира Путіна і спричинило масову втечу росіян із країни.

Читайте також: Цей рік відрізняється від попередніх років правління Путіна — погляд німецького аналітика

Прямий ефір