Спецтрибунал щодо злочину агресії РФ проти України — який варіант роботи буде дієвим: роз’яснення експерта

Ілюстративне фото: pixabay.com

Існує кілька варіантів створення спеціального трибуналу по злочинах Російської Федерації під час агресії проти України, але у пріоритеті трибунал під егідою міжнародної організації — ООН або Ради Європи. Про це сьогодні, 20 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету ім. Т. Шевченка Захар Тропін. 

“Якщо ми говоримо про створення спеціального трибуналу за злочини агресії РФ проти України, обговорюється кілька варіантів створення цього трибуналу. Перший варіант — це міжнародний договір із найбільшою максимально можливою кількістю держав. Другий варіант — це створення спеціального трибуналу за резолюцією Ради Безпеки ООН. Третій варіант — це створення трибуналу під егідою та у співпраці з міжнародною організацією. Наприклад, це може бути Організація Об’єднаних Націй або Рада Європи”, — сказав він.

При цьому другий варіант, на думку експерта, у ситуації Україна — РФ не можливий, адже у Москви поки є право вето в Радбезі ООН.

“Якщо говорити про договір міжнародних держав, це варіант, який можна реалізувати, але він має свої слабкі сторони. Тому що Росія може укласти договір із Білорусією, Вірменією, Сирією і сказати, що в них теж є свій спецтрибунал і почнеться така конкуренція трибуналів. Краще цього уникнути, тому пріоритетним є створення спеціального трибуналу у співпраці з міжнародною організацією. Тут важливо заручитися, в ідеалі, підтримкою ООН, щоб була відповідна резолюція Генеральної Асамблеї Об’єднаних Націй, яка б підтримала створення цього трибуналу і фактично вказала, що цей трибунал діє під егідою ООН”, — акцентував Захар Тропін.

Читайте також: Відповідальність за воєнні злочини спіткає не всіх — варіанти вирішення від Павліченка

Прямий ефір