Спецтехніка з Німеччини та німецький пожежник-волонтер допомагають рятувальникам Харкова (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

З Німеччини харківським рятувальникам доправили аерорятувальну платформу для евакуації людей із висоти 45 метрів. Її супроводжував професійний німецький пожежник та волонтер Нільс Таль. Від початку повномасштабного російського вторгнення він допомагає своїм українським колегам надавати допомогу постраждалим у найважчих та найнебезпечніших ситуаціях. Цього разу рятувальник з Нюрнберга мав особливу місію — передавати досвід роботи на новому обладнанні. Тільки у Харкові така висотна техніка потрібна під час кожного третього виїзду на пожежу, повідомляє FREEДОМ.

Так, німецька машина прямувала до України понад 1200 км та півтори доби. Її довжина 14 метрів, до того ж вона дуже легка в управлінні. Її сходи — 45 метрів — вищі за 9-поверховий будинок, кажуть рятувальники. Харків, як місто-мільйонник потребує нових автодрабин і підйомників, які замінять старі та збільшать ефективність ліквідації пожеж, зокрема і після обстрілів.

“Там є спеціальна люлька, яка встановлюється на кошик витягу, і можна людину спускати вниз без проблем”, — пояснив заступник начальника частини забезпечення та обслуговування аварійно-рятувального загону Євген Солоницький.

Перш ніж керувати цією машиною, шість рятувальників з Харкова та Дніпра пройшли навчання у Німеччині. Це був насичений практичний тренінг.

Дві аерорятувальні платформи, на яких і проходили тренінги, українські рятувальники перегнали до Харкова та Дніпра. Всі навички роботи на нових машинах передаватимуть колегам як інструктори.

“На подібній машині я працював у Німеччині. А в Україні я був у Костянтинівці, поблизу Бахмута, там було багато роботи та великий ризик, пов’язаний із постійними обстрілами. Після цього я працював у Херсоні, моя робота була пов’язана з повінню, а не з висотними роботами. І в Куп’янську я працював”, — розповів Нільс Таль.

Німецький пожежник та волонтер допомагає своїм колегам з України практично від початку повномасштабного вторгнення Росії. Він вважає, що війна — це спільне лихо і відсиджуватися у безпеці не хоче. Разом із українськими рятувальниками ліквідує наслідки обстрілів та пожеж у Харкові.

Потім були рятувальні роботи у Костянтинівці, Бахмуті, Херсоні. Після руйнування російськими військами Каховської ГЕС разом із українськими колегами допомагав евакуювати людей із зони підтоплення. За словами Нільса, російські окупанти, не перестаючи, обстрілювали рятувальників та постраждалих.

Німецький пожежник та волонтер знає, що насамперед необхідно українським рятувальникам.

“Мені зрозуміло, що ці сходи буде дуже добре застосувати на Салтівці, там дуже багато багатоповерхових будинків. Оскільки сходи 45 метрів, сама колиска може виїжджати в різні боки на 5 метрів. Вони дуже маніпулятивні. Вони не тільки для порятунку людей під час пожеж, але й після вибухів, після завалів та просто для пошуку постраждалих. Дуже сучасні та зручні сходи для роботи”, — каже він.

Також Нільс Таль допоможе у навчанні українських колег на повітряних рятувальних платформах. Міністерство закордонних справ Німеччини профінансувало 11 таких рятувальних платформ для України.

Читайте також: У Німеччині весь час точаться дискусії навколо постачання Україні зброї, — німецький політолог

Прямий ефір