Велика Британія ввела санкції щодо Росії за застосування хімічної зброї в Україні. Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті британського уряду. Йдеться про застосування на полі бою хлорпікрину — речовини, яка кваліфікується як хімічна зброя. Міністр закордонних справ Британії Девід Леммі наголосив, що його країна “не буде сидіти склавши руки”, поки глава Кремля Володимир Путін грубо зневажає міжнародне право, повідомляє FREEДOM.
Нові обмеження Великої Британії торкнулися двох лабораторій Міністерства оборони Росії, військ радіохімічного та біологічного захисту та їхнього начальника Ігоря Кирилова. Вони, як стверджується, причетні до розробки хімічної та біологічної зброї. За даними британської розвідки, саме Кирилов поширював фейки про українських так званих “бойових комарів” і “заражених птахів”. Лондон продовжить використовувати санкції щодо Росії, наголосили в британському уряді.
“Наше послання Путіну і його режиму зрозуміле: ви не можете порушувати міжнародне право, не стикаючись із наслідками. Велика Британія вживає заходів проти тих, хто несе відповідальність за ці жахливі хімічні атаки в Україні. Наша підтримка України залізна і триватиме стільки, скільки буде потрібно”, — заявив міністр оборони Великої Британії Джон Хілі.
За даними британської розвідки, спецслужби Росії готують низку диверсій у Великій Британії та країнах ЄС. Як зазначив глава британської служби контррозвідки МІ5 Кен Маккаллум, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну з Європи було вислано понад 750 російських дипломатів. Багато з них були шпигунами. За словами глави МІ5, Іран і Росія активізують зусилля з організації вбивств і диверсій у Великій Британії. Крім того, повернулася загроза і від терористичних угруповань.
“Зараз ми стикаємося з державними диверсіями і вбивствами на тлі великої європейської сухопутної війни. Ми бачимо підпали, шкідництво та інші небезпечні дії. Зокрема, ГРУ намагається створити хаос на британських і європейських вулицях. У міру розвитку подій на Близькому Сході ми також будемо приділяти найпильнішу увагу ризику посилення агресії з боку Іранської держави тут, у Великій Британії”, — заявив генеральний директор MІ5 Кен Маккалум.
Останнім часом влада Британії та інших європейських держав повідомляла про кілька ймовірних диверсій. Вони були здійснені на замовлення російської влади. Наприклад, як повідомило ВВС у Лондоні, на початку жовтня розпочався суд над обвинуваченими в підпалі будівлі, що належить українським бізнесменам. За версією прокуратури, вони діяли на замовлення російської ПВК “Вагнер”. Про інші подібні випадки повідомляла влада Польщі, Німеччини, Чехії, країн Балтії. За даними контррозвідки Фінляндії, російські спецслужби готові платити за диверсії в Європі. А найбільшому ризику диверсій піддається виробництво і транспортування матеріальної військової допомоги Україні, розповів новий глава фінської розвідки.
“Йдеться про різні “акти вандалізму” або підпали, і що мета такого саботажу — створити атмосферу страху або паралізувати будь-яку діяльність. Виконавці атак можуть навіть не знати, звідки надійшов наказ про проведення акції, оскільки їх вербують через посередників, що ускладнює розслідування, яке підтверджує злочинну діяльність іноземної держави. Потенційних диверсантів приваблює здебільшого фінансова вигода”, — розповів глава контррозвідки Фінляндії Теем Ліікканен.
Влітку у Фінляндії сталася серія зломів об’єктів інфраструктури водопостачання. Включно з водонапірними вежами та водорозподільними пунктами. Низка західних ЗМІ, а також деякі європейські політики вказували на можливий саботаж або гібридні дії з боку Росії. За словами глави фінської контррозвідки, крім Росії, шпигунством займаються в основному Китай і деякі інші країни.
Читайте також: Заяви Орбана щодо України знову викликали хвилю обурення в ЄС — подробиці (ВІДЕО)