Союзники України знаходять та ліквідують лазівки Росії щодо отримання електроніки для виробництва зброї (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Росія у 2023 році витратила понад 4 млрд доларів на закупівлю електроніки для виробництва озброєння. Це дані Незалежної антикорупційної комісії. У недавньому звіті “Крила війни: Аналіз західних компонентів у російських винищувачах” експерти проаналізували понад 2 тис. компонентів, знайдених у шести російських літаках. Серед компонентів виявилися деталі, вироблені двома сотнями іноземних компаній із 22 країн, інформує FREEДОМ.

“Якщо йдеться про компоненти, то майже 64% — походження Сполучених Штатів Америки. Це американські компанії. І це в російських літаках. На другому місці — Японія, далі йде Швейцарія, а далі інші європейські країни — Німеччина, Франція, Нідерланди, Болгарія і так далі. Важливо відзначити такий факт, що 54% цих складників належали до так званого критичного списку. Це список технологій, які західні партнери визначили критичними для російської оборонної машини”, — сказала виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії Олена Трегуб.

Проблему реімпорту високотехнологічних компонентів нещодавно порушили й у Вашингтоні. 12 червня Сполучені Штати оголосили про новий санкційний пакет. Під обмеження потрапили ще 33 людини та близько 300 організацій — російських та іноземних, які допомагають Москві обходити вже введені обмеження, зокрема компанії з Китаю, Туреччини, Казахстану, Киргизстану, Болгарії, Сербії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Білорусі та Британських Віргінських островів. У Міністерстві фінансів США повідомили, що розширили саме поняття “військово-промислової бази Росії”. Тож тепер у РФ не можна користуватися американським програмним забезпеченням і послугами в IT-сфері.

“Ми розглядаємо можливість подальших дій. Сподіваємося, що компанії, які беруть участь у переозброєнні російської оборонної промислової бази, побачать ці дії й подумають двічі. Ми ясно висловили уряду Китаю свою стурбованість діями китайських компаній щодо поповнення російської оборонно-промислової бази та дали зрозуміти, що ці дії неприйнятні. І країни Європи дали зрозуміти те саме. Ви бачили вчорашні дії G7, включно зі здійсненими Сполученими Штатами, і ми без вагань зробимо подальші дії в разі потреби”, — сказав представник Державного департаменту США Метью Міллер.

Раніше на слуханнях в американському Сенаті держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що близько 90% мікроелектроніки та 70% верстатів для виробництва озброєння в Росії — китайського походження.

Про співпрацю Пекіна з Москвою на спільній пресконференції в Італії сказали президенти України та США Володимир Зеленський та Джо Байден.

“У мене була телефонна розмова з лідером Китаю. Телефоном він сказав, що не продасть Росії жодної зброї. Ми з вами подивимося, але він мені це сказав. Якщо він поважна людина, то не продасть, тому що він дав мені слово”, — сказав глава Української держави.

“Китай постачає не саму зброю, а можливості виробляти цю зброю й наявні для цього технології. Таким чином він дійсно допомагає Росії”, — зазначив президент США.

На початку червня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак оголосив про запуск сайту, на якому буде зібрано інформацію про санкції щодо Москви. Зокрема там є розділ про іноземні компоненти в російському озброєнні. За інформацією порталу, зараз Російська Федерація використовує 3 175 найменувань імпортної мікроелектроніки.

Читайте також: Ізоляція РФ: США посилюють санкції проти Росії та вводять нові (ВІДЕО)

Раніше журналіст Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин заявив, що імпортозаміщення в Росії не увінчалося успіхом: попри заяви Путіна про зворотне, санкції чинять серйозний вплив на промислову галузь країни-агресора.

Прямий ефір