Китай навряд чи братиме участь у конференції високого рівня з досягнення миру в Україні, яку 15-16 червня проведе уряд Швейцарії. Таку думку сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов.
“З одного боку, дійсно, це дуже важливо, щоб Китай був, але з іншого боку, сумнівно, що він буде, тому що Китай — це одна з тих країн, які зацікавлені, щоб ця війна тривала якомога більше… Китай отримує колосальну вигоду від того, що ця війна триває. А Росія зараз через санкції потрапляє у васальну залежність від Китаю, по суті”, — сказав він.
Політолог зазначив, що Китай допомагає РФ обходити санкції, нарощує торгівлю, купує задешево ресурси у Росії, продає задорого свої товари з високою доданою вартістю.
“Плюс Російська Федерація через війну більшою мірою виключена зі світової політики. І ті позиції, які займала Росія раніше, у більшості інституцій займає тепер Китай. Також ця війна відволікає увагу більшості країн цивілізованого світу від Тайваню, від проблеми Південно-Китайського моря, яке Китай намагається зробити внутрішнім морем… Китай, насправді, от якщо зважити всі за та проти, узагалі не зацікавлений у тому, щоб у найближчому часі ця війна закінчилась”, — сказав Несвітайлов.
На його переконання, всі дії КНР, які нібито спрямовані на мирне врегулювання конфлікту, є суто символічними та лицемірними.
Політолог зазначив, що на саміті очікується більшість союзників України, і важливо ухвалити спільне рішення, яким має бути підсумок розв’язаної Кремлем війни.
“Тому що зараз те, що ми спостерігаємо з боку наших союзників, — це логіка самурая — є шлях, але немає мети. Шлях — допомагати Україні, підтримувати Україну. Але яка мета? Ми не знаємо, як бачать нашу перемогу в Білому домі, як бачать її інші союзники. Потрібно дійсно хоча б комунікаційну рамку спільну напрацювати, тому що навіть у публічних комунікаціях немає якоїсь спільної стратегії, як це комунікувати. Це грає, безумовно, на руку Російській Федерації. Якщо хоча б це було сформульовано, це буде вже дійсно перемогою”, — сказав Несвітайлов.
Читайте також: Глобальний саміт миру відбудеться у Швейцарії — названі дати
Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю українським журналістам розповів, що немає конкретного списку країн на Глобальний саміт миру, який має відбутися у Швейцарії. Але Україна розраховує на участь 80-100 країн.