Постачання систем протиповітряної оборони для захисту енергетичної системи України має бути пріоритетом для країн-членів НАТО. Про це сьогодні, 4 грудня, заявив журналістам у Брюсселі генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
Він розповів, що 3 грудня провів робочу вечерю, у якій узяли участь міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та верховна представниця Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
“Ми обговорили, що ми можемо зробити спільно, щоб переконатися, що, по-перше, в України є (системи) ППО, які їй необхідні також і для захисту її критичної інфраструктури та енергетичної інфраструктури. І, по-друге, як забезпечити, щоб Україна зайняла позицію сили й могла потім починати переговори про своє майбутнє в регіоні”, — сказав він.
Рютте додав, що члени НАТО вже поставили в Україну багато систем ППО та інших видів озброєнь, щоб країна могла себе захистити та відповісти на агресію.
“Як ви знаєте, у світі у нас немає надлишку систем ППО, які можна поставити… Але вчора ввечері на столі переговорів була чітка угода про те, що допомога Україні має бути пріоритетом. І я впевнений, що союзники найближчими днями та тижнями зроблять усе можливе, щоб усе, що вони можуть поставити в Україну, було поставлено”, — додав глава НАТО.
Сьогодні союзники по Альянсу обговорюватимуть ворожі дії Росії проти країн-членів НАТО.
“Ми бачимо, що Росія, а також Китай намагаються дестабілізувати країни НАТО за допомогою актів саботажу, кіберзлочинності та, звісно, також намагаються використовувати енергію як зброю в боротьбі між нашими системами. І ми повинні обговорити, як ми будемо захищати себе. І це означає, що ми розглянемо способи поліпшення обміну розвідданими, а також забезпечення того, щоб ми могли захистити нашу критично важливу інфраструктуру”, — заявив Рютте.
Читайте також: “Світ переживає небезпечні часи”: глава МЗС Британії закликав союзників по НАТО збільшити витрати на оборону
Нагадаємо, дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО розпочалася 3 грудня в Брюсселі. Головна тема — гарантії безпеки для України, збільшення військової допомоги та досягнення миру — але миру через силу.