Союзникам України потрібно повторювати, що РФ відчула смак крові й не зупиниться на досягнутому, — Ступак

Іван Ступак. Фото: Facebook

Союзникам України необхідно нагадувати, що Російська Федерація просто так не зупиниться на досягнутому, а піде з війною далі на країни Європи. Тому необхідно говорити про те, що допомогу Україні необхідно надавати вчасно в необхідних обсягах, щоб зупинити кровопролитну війну. Робота українських дипломатів зараз дуже важлива, адже Різдвяні свята, що наближаються, та інші зовнішні чинники, відвертають увагу партнерів від реалій в Україні. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (СБУ) (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Щоразу потрібно повторювати, що РФ не зупиниться. Якщо вона відчула смак крові, назад пити воду точно не буде. Вони будуть рухатися далі. Це буде затяжна війна в Євросоюзі на 5, 6 або 10 років, якщо зараз не закінчити війну в Україні”, — сказав він.

Зараз у Європейському Союзі активно готуються до Різдва, а це відвертає увагу від того, що відбувається в Україні, підкреслив експерт.

“У країнах Євросоюзу почали готуватися до Різдва. Різдво — тема номер один. Їм потрібно якось закритися від зовнішньої політики. Війна, кров, Авдіївка, Бахмут, південні регіони України — трошки набридло, хочеться новорічних свят. Тому, на жаль, це точно так само негативно впливає на допомогу нам від країн Євросоюзу на цьому проміжку часу”, — зазначив він.

Дозволило б поліпшити ситуацію з озброєнням виробництво зброї всередині країни. Будівництво виробничих потужностей західних країн в Україні змогло б посприяти збільшенню військового потенціалу України, вважає Ступак.

“Я б пропонував будувати військові підприємства на території України, максимально мінімізуючи бюрократичний процес. Українські метробудівці можуть у найкоротший період часу зробити тунелі в 100 м в глибину залягання і ніякі безпілотні літальні апарати типу Shahed (“Шахеди”), ракети не будуть страшні”, — сказав він.

Читайте також: Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні — що передають

Прямий ефір