Союз Росії та Північної Кореї є викликом і для США, і для Китаю, — політолог

Прапори Росії та Північної Кореї. Ілюстрація: gettyimages.com

Союз між Росією та Північною Кореєю є викликом не тільки для США, а й для Китаю. Таку думку сьогодні, 11 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

“Насправді цей союз є викликом не тільки для США. Для Китаю це проблема, тому що це порушує баланс у відносинах Східної Азії, зокрема і на Корейському півострові, коли Північна Корея більше залежала від Китаю. А тепер Північна Корея збільшила свій крен у бік Росії, отримує додаткові ресурси від Росії в обмін на свої деякі ресурси. А це послаблює вплив Китаю і на Північну Корею, і на ситуацію на Корейському півострові. Ну, а якщо, не дай боже, ось Кім Чен Ин за сприяння Путіна почне агресивні дії на Корейському півострові, то це будуть негативні наслідки для китайської торгівлі з усім світом. Тому ось цей фактор теж треба мати на увазі”, — сказав він.

Політолог нагадав, що Дональд Трамп свого часу двічі зустрічався з Кім Чен Ином, і до зміни ситуації це не призвело, проблему ядерної безпеки на Корейському півострові вирішити не вдалося.

“На деякий час напруженість знизилася, тоді дуже багато хто боявся мало не ядерної війни. Цю напруженість вдалося зняти, але не більше. Тому те, що зараз відбувається, це виклик для Сполучених Штатів. Бо якщо Сполучені Штати не будуть реагувати, не будуть ставити попереджувальних “червоних ліній” і для Росії, і для Північної Кореї, то тоді проблема буде тільки наростати. Тому доведеться, мабуть, Трампу займатися цією проблемою. Найімовірніше, і зараз із боку Байдена, і з боку Трампа в перспективі будуть попередження на адресу росіян, насамперед щоб вони щонайменше не збільшували північнокорейський контингент для війни проти України”, — сказав Фесенко.

Він не виключає, що неофіційно через деякий час Україна може отримати дозвіл від США на використання американської далекобійної зброї для ударів по місцях скупчення північнокорейських військ на території Росії.

“Я думаю, у будь-якому разі Сполученим Штатам доведеться реагувати на цю проблему, інакше її масштаби й ризики стануть тільки більшими”, — вважає політолог.

Читайте також: Як союзники Києва реагують на участь військ КНДР у війні Росії проти України — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, країни Північноатлантичного альянсу рішуче засуджують розгортання військ Північної Кореї (КНДР) в Росії для участі в повномасштабній війні проти України. Кремль закликали дотримуватися міжнародних зобов’язань.

Прямий ефір