Сьогодні маємо результат, заради якого працювали вже певний час, — президент Зеленський наприкінці 393-го дня війни

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Підписано угоду про відкриття представництва в Україні Міжнародного кримінального суду. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, сьогодні, 23 березня, інформує FREEДОМ.

“Сьогодні маємо результат, заради якого працювали вже певний час. Цей крок дозволить міжнародній юстиції стати ще активнішою в розслідуванні злочинів російських військових на нашій українській землі. Дякую всій команді МКС, Офісу генерального прокурора, нашим партнерам, усім, хто допомагає роботі міжнародної юстиції — розслідуванню російських злочинів проти України та українців”, — сказав він.

Глава держави повернувся з Херсонщини, його день був присвячений передусім цій області України.

“Безпекова ситуація: наші відповіді на ворожі обстріли Херсонщини, контрбатарейна боротьба та все інше, що роблять наші воїни, щоб окупант знав, що терор ми не пробачимо й не забудемо. Сьогодні російська армія знову била по Херсонщині, ударила по Бериславу — по місцевій адміністрації, по будинках, по музею… Навіть історичний музей у Бериславі для Росії — це чомусь загроза… Абсолютно позбавлена розуму держава, суто держава-терорист. Яку ми знешкодимо. Провів у Херсоні тривалу нараду з усіма, хто відповідає за область: за оборону, за соціальну ситуацію. Окремо й уважно розглянули енергетичну ситуацію, питання відновлення”, — розповів Зеленський.

За його інформацією, на вільній території Херсонщини понад 50 сіл майже повністю зруйновані окупантом. Подекуди понад 90% будівель у селах розбиті. Але навіть у такі села люди повертаються, і це доказ, що життя все одно перемагає. Президент відвідав одне із найбільших таких сіл — Посад-Покровське.

“Колись одному з найбільших, до вторгнення Росії. І зробимо все, щоб це село знову було серед найбільших — зробимо все для відбудови наших територій. Я вдячний усім, хто допомагає відновлювати нормальність життя після російського зла. Усім, хто навіть у таких складних районах продовжує працювати й давати роботу, усім, хто допомагає нашим воїнам. Особливо хочу подякувати кожному й кожній, хто залучений до розмінування. Це приємно бачити, коли очищені від російських мін і снарядів поля Херсонщини знову обробляються, знову живуть”, — сказав Зеленський.

Він зазначив, що, звичайно, зараз таких земель іще небагато, і роботи для саперів та піротехніків іще вистачає. Але виразив упевненість, що землю буде очищено від усіх смертоносних проявів Росії. Вся Україна житиме.

Глава держави поінформував, що Фінляндія оголосила про новий пакет безпекової підтримки. Серед іншого, це й машини для розмінування. Плюс вагомі речі для українських військових на передовій.

Верховний головнокомандувач мав честь вручити державні нагороди воїнам, які відзначилися в обороні Херсонської області та всієї України.

А дорогою, в потягу “Укрзалізниці”, президент онлайн взяв участь у засіданні Європейської ради, яке відбулося в Брюсселі за участю лідерів усіх держав ЄС і президента Євроради Шарля Мішеля.

“Був дуже конкретним у цьому зверненні. Відзначив сильні кроки партнерів. Та відзначив речі, які поки що, на жаль, не дають нам змоги прискорити звільнення територій, не дають змоги прискорити завершення війни. Передусім це постачання більш дієвої зброї нашим воїнам — далекобійної зброї та сучасних літаків, щодо чого поки бачимо певне затягування рішень партнерів. Також важливо рухатись активніше в напрямку нових і потужніших санкцій проти Росії за терор та нових кроків у нашій українській інтеграції зі структурами Євросоюзу. Впевнений: партнери почули позицію України. Слава всім, хто зараз у бою за свободу! Слава кожному й кожній, хто захищає нашу Херсонщину, нашу Миколаївщину, Одещину, Дніпропетровщину, Запоріжжя, Донбас, Харківщину, Сумщину, Чернігівщину та всю нашу Україну!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Фронт під Бахмутом і показуха в Маріуполі: чим відрізняються робочі поїздки Зеленського і Путіна

Прямий ефір