Європейський Союз має бути готовим до прийняття України до свого складу до 2030 року, терміну завершення повноважень новообраного Європарламенту (2029 рік) та інституцій, які будуть сформовані за підсумками виборів. Про це сьогодні, 25 червня, перед зустріччю міністрів у справах Європейського Союзу заявила міністерка з питань Європи в уряді Німеччини Анна Люрман, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.
Люрман відзначила успіх України в реформах, який уможливив старт переговорів з ЄС про членство.
“Сьогодні історичний день для України та Молдови. Але й для ЄС. Нарешті ми розпочинаємо переговори про вступ цих двох країн. І це хороший день, тому що ми віддаємо належне тому факту, що обидві країни зробили величезні зусилля щодо реформування останніми роками, попри дуже складні обставини. У цьому я ще раз переконалася під час поїздки до України та Молдови у рамках “Веймарського трикутника” минулого тижня. Обидві країни досягли величезного прогресу в галузі верховенства закону, боротьби з корупцією та свободи преси. Саме тому сьогодні ми розпочинаємо переговори про вступ. І водночас ми маємо розпочати підготовку ЄС до цього розширення”, — сказала вона.
Люрман наголосила, що не йдеться про те, що Україна має неодмінно стати членом ЄС до 2030 року, але до цього терміну все має бути готовим.
“Зараз має йтися насамперед про створення умов. І ми, як ЄС, також маємо створити умови в рамках цього законодавчого періоду. Зараз усе тільки почалося, і тоді ми будемо готові до членства після закінчення терміну повноважень законодавчого органу. Точний час приєднання залежить від темпів реформ у країнах-кандидатах. Але тепер ми маємо бути готові протягом наступних п’яти років зробити це можливим”, — пояснила Анна Люрман.
Своєю чергою, ЄС очікує реформ і з боку України для уніфікації законодавства.
“Законодавство Союзу дуже велике. Йдеться насамперед про реформи у сфері верховенства закону, деолігархізації, тобто посилення конкуренції в економічному секторі. Йдеться про свободу преси. Але йдеться також про дуже специфічні рамкові умови, наприклад, в економічному секторі. Ми зараз почнемо із цього. Крім того, я переконана, що якщо Україна збереже такі темпи, вона також виконає вимоги, необхідні для вступу до ЄС у найближчому майбутньому”, — сказала міністерка з питань Європи в уряді Німеччини.
Держсекретарка у європейських справах Хорватії Андрія Метелко-Згобич привітала переговори з Україною та Молдовою.
“Сьогодні ми збираємося провести першу міжурядову конференцію, на якій офіційно розпочнемо переговори про вступ з Україною, зробимо це і з Молдовою. Ми обов’язково привітаємо наших колег в Україні та Молдові за їхню рішучість слідувати європейським шляхом”, — зазначила вона.
Для міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкни старт переговорів з Україною — історичне рішення, яке відповідає національним інтересам Естонії.
“Сьогодні дуже важливий день. Ми офіційно розпочинаємо переговори з Україною та Молдовою. А для Естонії це справді історичний день, бо 20 років тому ми вступили до Європейського Союзу. І процес розширення для нас є стратегічним і природним життєво важливим питанням, тому що у нас не може бути “сірих зон” навколо Європейського Союзу”, — сказав він.
Читайте також: Шлях у ЄС: на якому етапі перебуває Україна (ВІДЕО)
Нагадаємо, 14 червня 2024 року представники держав Європейського Союзу схвалили рамки переговорів про вступ України та Молдови. Сьогодні, 25 червня, у другій половині дня відбудеться міжурядова конференція, яка буде офіційним стартом переговорів.
Читайте також: Україні на вступ до ЄС може знадобитися до 10 років, — Загородній