Сьогодні буде вирішальний день — Маломуж поінформував про ситуацію у Вовчанську

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

Найімовірніше, сьогодні буде вирішальний день щодо Вовчанська. Сили оборони України обрали тактику чітких ударів по російських окупантах. Але водночас росіяни посилили системні обстріли міста та українських позицій. Про це сьогодні, 16 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр., генерал армії України Микола Маломуж.

“На ранок ворог перебуває в деяких районах Вовчанська. Але центральний периметр і основні комунікації контролюють наші Збройні сили — ведуть активну боротьбу із зачистки окремих будинків. Зараз підійшло підкріплення і проводять операції з оточення невеликих осередків, де ворог уже зайняв позиції в самому місті. Це околиця — м’ясокомбінат і деякі будинки ближче до центру. Тому в цій ситуації активність ворога трохи зменшилася”, — розповів Маломуж.

За його словами, це вдалося, тому що зараз більш чітко спрацювали Збройні сили України (ЗСУ).

“Більш чітко зараз спрацювали наші сили не тільки по самому Вовчанську, але й по резервах, які перебувають у найближчому прикордонні, які планували почати нові контратаки з використанням не тільки живої сили і невеликих груп захоплення, але й танкові та бронетанкові підрозділи. Вони намагалися зайти, оточити Вовчанськ із двох боків і почати такі масштабні операції із захоплення центральних частин міста. Наразі ситуація більш стабільна, хоча бої тривають”, — уточнив генерал.

На думку Маломужа, сьогодні буде вирішальний день для Вовчанська.

“Але наші бійці й командири в даній ситуації чітко обрали позицію щодо нанесення ударів по ворогу, по зачистці територій. Я думаю, що сьогодні буде вирішальний день для Вовчанська. З боку противника проводяться системні обстріли з різних видів озброєння, техніки, насамперед це КАБи, літаки, це міномети, ракетні системи, удари по Вовчанську і по інших населених пунктах, а також по місцях дислокації, де українські військові зайняли вихідні позиції вже на укріпрайонах. Ну і, звичайно, постійно працює артилерія. Також противник намагається проривати наші позиції бронетанковими силами”, — розповів ексголова Служби зовнішньої розвідки України.

Він також додав, що російські окупанти зазнають дуже великих втрат як у живій силі, так і в техніці.

“Українські війська, спецпідрозділи Національної гвардії проводять операції зі знищення противника і знищення живої сили і техніки. Ми говоримо, що вже від початку вторгнення понад 750 осіб представників ворожих сил було знищено, також кілька десятків танків, БТРів, БМП, ракетних і навігаційних систем. Тобто ворог зазнає великих втрат. За нашими даними, деякі підрозділи, наприклад, батальйони і бригади, мають втрати до 70%. Це практично втрата боєздатності. Але ворог підтягує інші резерви, тому ведеться жорстка боротьба. Я думаю, найближчі дні стануть вирішальними для цього регіону”, — резюмував Микола Маломуж.

Читайте також: Мета росармії — створення “буферної зони”, а не глибоке просування на Харківщині, — ISW

Прямий ефір