Росія зазнає поразки на фронті, тому вдається до ракетних ударів по цивільній інфраструктурі. У цьому впевнені й українські, і закордонні військові аналітики. Основною причиною військових провалів експерти називають погану підготовку російської армії до війни та снарядний голод, який Кремль відчуває особливо гостро, передає FREEДОМ.
Колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі Джеймс Джонс упевнений, що за відсутності успіхів на фронті Росія намагається створити хаос і труднощі для українського народу.
“Російська стратегія зараз, схоже, полягає в тому, щоб завдавати жахливих ракетних ударів по цивільній інфраструктурі, які я вважаю воєнним злочином”, — зазначив колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі генерал Джеймс Джонс.
Похвалитися успіхами на полі бою Кремль не може. Російські війська із серпня застрягли в Бахмуті Донецької області, місто залишається однією з найгарячіших точок фронту. Щоденні обстріли російською армією, які перетворили Бахмут на руїни, не дають результатів. Українські захисники пів року стримують тиск росіян.
“У цьому районі противник зосередив багато своїх солдатів. Тут борються його найбоєздатніші частини, тому зараз такий складний бій. Але нічого, ми впораємося і переможемо їх. Хотілося б, щоб ніхто не забув, що ті, хто воюють тут зараз за свої землі, є найпершим щитом усієї Європи. Росія не зупиниться, завоювавши одну країну, і якщо вона проковтне нас, то вона піде далі. Якщо відчує, що Європа слабка, то вона більше не зупиниться. Ось чому Європа та світ повинні підтримати нас і змусити країну-агресора припинити те, що вона робить зараз”, — говорить солдат Збройних сил України із позивним “Степаха”.
Після проваленого бліцкригу Кремль робив ставку на затягування війни. Мовляв, Захід втомиться і міжнародна підтримка України ослабне. Але цей план не спрацював. Лише цього тижня одразу три країни оголосили про нові пакети допомоги:
- Франція надасть машини вогневої підтримки танків та бронетранспортери Bastion;
- США — бронетранспортери Bradley;
- Норвегія надіслала Україні 10 тис. артилерійських снарядів, що допоможе поповнити запаси боєприпасів ЗСУ.
Російській же армії допомоги чекати не доводиться.
“За час повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України Росія вивезла близько 96 тис. тонн снарядів з території Республіки Білорусь. Це ті боєприпаси, які надалі вона використовувала на російсько-українському фронті. Про що це свідчить? Про те, що росіянам украй не вистачає тих самих снарядів… Так, російська військова промисловість працює, але вона не в змозі в повному обсязі забезпечити всі потреби російських окупантів”, — коментує військовий аналітик Владислав Селезньов.
Даються взнаки й удари по складах боєприпасів. Завдяки системам HIMARS (“Хаймарс”) Росія втратила значну частину снарядів. Щоб компенсувати нестачу країна-агресор використовує безпілотники та авіацію. Щоправда, їхня ефективність викликає питання.
“Повітряно-космічні сили Росії намагалися, але не змогли завоювати панування в повітрі. Російській авіації не вистачило відпрацьованої системи придушення протиповітряної оборони — подібно до тієї, що має НАТО. Через те, що українська ППО залишилася в строю, ПКС Росії втратили можливість застосовувати своє озброєння найзручнішим для себе способом (що ефективно зарекомендував себе в Сирії) — скиданням звичайних некерованих бомб із середніх висот після прицілювання за допомогою нових комп’ютерних систем. Високоточної ж керованої зброї… у російської сторони замало”, — йдеться у статті російського видання Meduza.
Щодо того, як надалі позначатиметься снарядний голод обох сторін під час війни, аналітики в думках розбігаються. Дехто вважає, що артилерія може відійти на другий план. Бойові дії стануть мобільнішими, в хід піде авіація. Інші вважають, що розпочнеться війна на виснаження. Водночас експерти єдині в одному: баланс сил змінюватиметься на користь України.
Читайте також: Понад 110 тис. військових втратила росармія в Україні — дані Генштабу ЗСУ