Жителі тимчасово окупованого міста Маріуполь Донецької області не можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу. Ліки знайти майже неможливо, а якщо вони і є, то купити їх не можна через високу ціну. Також ніхто не знає складу тих ліків, які завозяться росіянами до міста. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.
“У принципі медична система в Маріуполі на сьогодні в повному колапсі. Зараз із похолоданням це стало наочніше, тому що практично єдина лікарня, яка забезпечує стаціонарне лікування, повністю забита людьми пенсійного віку, вони не збираються нікуди йти, і ніхто їх не може вигнати, тому що їм просто ніде жити. Тому всі інші отримати стаціонарне лікування, зокрема з цієї причини не можуть. Тих потужностей, які є на сьогодні в Маріуполі в медицині, їх не вистачає”, — каже він.
За інформацією радника мера, в окупованому місті не вистачає лікарів — терапевтів, вузьких фахівців, медперсоналу. Очікування швидкої допомоги займає в середньому 3 години.
“Рівень смертності зріс із настанням холодів. Якщо до настання холодів він був у 5 разів вищим, ніж у довоєнний період, то на сьогодні, у нас є дані, що фактично смертність у 6,5-7 разів вища, ніж у довоєнний період. Усе це, безумовно, результат окупації і колапсу медсистеми”, — заявив Андрющенко.
Щодо ліків, то, за його словами, проблема №1 — їхня якість і склад, особливо якщо йдеться про хворих на цукровий діабет, ВІЛ-інфікованих та інші специфічні хронічні захворювання.
“Склад ліків зовсім інший, ніж були при Україні. Ніхто не займається їх підбором, тому люди страждають ще й від цього. І ціна. Ми періодично надаємо допомогу нашим людям в окупації. Останні два приклади. Передавали ліки за рецептом, набір коштував у Маріуполі 3 тисячі рублів. На підконтрольній Україні території ми купили ці ліки в аптеці на 200 гривень. Другий рахунок був на 12 тисяч рублів, ми тут купили на 2,5 тисячі гривень. Це різниця в цінах, на яку зверху ще накладається якість ліків. У підсумку ми маємо фактично медсистему, я на не працює. Наші лікарі, які працюють в окупації, не приховуючи кажуть, що якщо людину похилого віку привезли до лікарні, то це дорога в один кінець. З лікарні практично ніхто не виходить”, — резюмував Петро Андрющенко.
Читайте також: Черги стали супутником Маріуполя в окупації, а ціни на продукти вищі, ніж у Москві, — Андрющенко
Раніше Андрющенко розповів, що уся нинішня життєдіяльність тимчасово окупованого росіянами Маріуполя Донецької області підпорядкована виконанню ним функції ключового військово-логістичного центру. Російські окупаційні війська активно облаштовують у місті свої бази та склади, значно зріс військовий контингент, а також перекидання техніки через Маріуполь та Маріупольський район.