Смерть лідера ХАМАС: як “Хезболла” та єменські хусити тероризують Ізраїль (ВІДЕО)

Вооруженные участники палестинского исламистского движения ХАМАС. Фото: ap.org

США, Велика Британія, Німеччина, Італія та ще вісім країн пригрозили хуситам відповідальністю після атак у Червоному морі. Текст спільної заяви опублікувала пресслужба Білого дому. У документі наголосили, що напади хуситів у Червоному морі є незаконними та неприйнятними. І що це проблема міжнародна, оскільки через Червоне море проходить майже 15% світової морської торгівлі, зокрема 8% світової торгівлі зерном, 12% торгівлі нафтою та 8% світової торгівлі зрідженим природним газом. Країни закликали хуситів негайно припинити атаки та звільнити незаконно затримані судна та екіпажі, передає FREEДОМ.

2 січня 2024 року пролунав вибух на південь від столиці Лівану Бейрута. Як повідомляють ліванські державні ЗМІ, на місці події пошкоджено офіс ХАМАС. Терористична група заявляє про смерть свого ватажка Салеха аль-Арурі, який пов’язаний з військовою діяльністю терористів. Разом із ним також загинули ще 6 членів угруповання, серед них 2 командири. Влада Лівану звинувачує в ударі Ізраїль.

“Я не відповідатиму на те, що прозвучало тут чи в іншому місці, ми зосереджені на боротьбі з ХАМАС із самого початку, і ми продовжуватимемо це робити, оновлюватимемо інформацію для громадськості, коли це необхідно”, — заявив представник ЦАХАЛ Даніель Хагарі.

Терористичне угруповання “Хезболла”, яке діє на території Лівану та періодично обстрілює ізраїльську територію, також загрожує Ізраїлю. Вони заявляють, що не залишать інцидент без відповіді. Водночас єменські хусити продовжують терористичну діяльність у Червоному морі. З жовтня вони запускають безпілотники, ракети по суднах, які пов’язані з Ізраїлем або прямують до ізраїльських портів. На цей раз, як повідомляє Центральне командування збройних сил США, випустили дві протикорабельні балістичні ракети.

“Їх постійно підживлюють іранці та ще й північнокорейці через Іран. Тому в них з’явилися дрони, протикорабельні ракети берегового запуску і навіть балістичні ракети… Водночас є і бізнес, як я розумію, оскільки своїх джерел серйозних доходів у них немає, їм сподобалася ідея займатися піратством”, — заявив експерт з питань безпеки, колишній офіцер Міжнародного департаменту поліції Сергій Мигдаль.

Хусити також заявляють, що націлилися на черговий контейнеровоз, який прямує до порту Ізраїлю. Експерти вбачають у діяльності хуситів проблему не лише регіонального масштабу. Для обговорення ситуації у Червоному морі ООН збирається на екстрене засідання.

“Проблема, я вважаю, набагато гірша, оскільки йдеться взагалі про свободу судноплавства. Якщо якісь інші держави, угруповання, які поводяться, м’яко скажемо, не відповідно до міжнародних законів та правил, побачать, що хуситам це вдається, витягувати з цього політичний капітал, заробляти гроші, то їх прикладу почнуть слідувати й інші теж”, — каже Мигдаль.

Поки терористичні угруповання продовжують підривати стабільність у регіоні, Ізраїль проводить консультації зі США щодо повоєнного майбутнього сектору Гази, повідомляє NBC News. За інформацією телеканалу, будь-який розвиток подій після усунення ХАМАС поетапно включатиме доставку гуманітарної допомоги. Водночас про необхідність втручання міжнародної спільноти для врегулювання ситуації заявляє головний дипломат ЄС Жозеп Боррель.

“Трагедія, що сталася в Газі, вчить нас тому, що рішення має прийти ззовні. Міжнародна спільнота, що включає США, Європу та арабські країни. Протиборчі сторони ніколи не зможуть досягти угоди”, — сказав Боррель.

На півночі сектору Гази Ізраїль встановив майже повний контроль. Також, як повідомляє ЦАХАЛ, кілька тисяч ізраїльських військових повернуться на свої бази для відпочинку та навчання. Військові експерти зазначають, що це свідчить про поступове згортання бойових дій у деяких районах сектору.

Читайте також: Ситуація може загостритися, конфлікт на Близькому Сході вкрай складний, — Семиволос

Прямий ефір