Слідом за чоловіками, які втекли від путінської мобілізації, з Росії їдуть їхні дружини та діти — де знаходять притулок (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Держдумі РФ заявили, що в країні скасували відстрочку від мобілізації для багатодітних батьків, у яких троє дітей, але пізніше в Раді федерації цей факт спростували. Документальних підтверджень таких висловлювань теж поки що немає. Водночас, за даними української військової розвідки, керівництво Росії найближчими днями оголосить про проведення чергової хвилі мобілізації. Це може спричинити нову хвилю міграції, вважають експерти, повідомляє FREEДОМ.

Кожен 10-й фахівець у сфері ІТ покинув Росію після оголошення мобілізації у вересні 2022 року. Про це заявив глава Мінцифри РФ. Масово виїжджають із країни представники бізнесу, діячі культури і журналісти.

“За різними оцінками, від початку війни виїхало понад мільйон осіб. Очевидно, що щонайменше кілька сотень тисяч, а може й більше осіб виїхали після 21 вересня — після початку мобілізації. Ми говоримо про дуже велику хвилю еміграції. Частина людей, можливо, повернеться в майбутньому, а частина вже ніколи не повернеться”, — каже засновник проєкту “Ідіть лісом!” Григорій Свердлін.

Слідом за чоловіками, які втекли від мобілізації, їдуть їхні дружини та діти.

“Поступово до тих, хто вирішив залишитися за кордоном і не повертатися, приїжджають їхні дружини, партнерки, їхні діти, якщо з сім’ї поїхав тільки батько. І це міграція така каскадна. Спочатку виїжджають чоловіки з родини, потім якісь його родичі, якщо вдається якось закріпитися за кордоном. І я думаю, що найближчим часом ми спостерігатимемо тільки збільшення міграційного потоку”, — розповів політичний кореспондент Російської служби BBC Сергій Горяшко.

Найчастіше росіяни їдуть до Казахстану, Туреччини або Ізраїлю. Але найпопулярнішим напрямком залишається Грузія. За даними місцевої влади, там зупинилися близько 100 тисяч громадян РФ. Через великий наплив людей у Тбілісі відкрили притулок, де росіяни зупиняються на перших порах, доки не знайдуть стабільну роботу і житло.

А Євросоюз, США і Канада істотно ускладнили процес отримання віз для російських громадян. По-перше, він став дорожчим, а, по-друге, тривалішим. Існують перепони і в деяких традиційно відкритих для росіян країнах. Наприклад, у Туреччині громадянам РФ уже кілька тижнів відмовляють у дозволі на проживання, повідомляє російське видання “Фонтанка”. Росіяни розповідають, що міграційна служба приймає і розглядає документи, але у великих містах практично перестали виносити позитивні рішення про надання ПНП. Отримавши відмову, люди змушені покинути країну протягом 10 днів.

“Випадки відмов в отриманні посвідки на проживання або візи досить регулярні. З Туреччини вони приходять, але я не бачив прямої тенденції того, щоб все частіше і частіше повідомлялося про те, що росіянам відмовляють в отриманні віз”, — коментує політичний кореспондент Російської служби BBC.

Щоб повернути своїх громадян, російська влада не придумала нічого кращого, як погрожувати звільненням за відмову повернутися на батьківщину. Партія “Единая Россия” підготувала законопроєкт, що забороняє росіянам, які живуть за кордоном, працювати віддалено. Передбачається, що норма стосуватиметься тих росіян, які перебувають за межами РФ понад 183 дні на рік.

Читайте також: У Росії від 1 квітня до армії забиратимуть чоловіків від 18 до 30 років, — Курносова

Як повідомлялося раніше, Держдума Росії має намір підвищити призовний вік. Навесні планують призивати не до 27 років, як раніше, а до 30. Українська розвідка повідомила, що федеральна служба безпеки Росії заборонила випускати за кордон військовозобов’язаних. Путін планує відправляти на фронт до України всіх мобілізованих та строковиків, здорових та хворих.

Прямий ефір