США знайшли слабку ланку в китайській економіці щодо санкцій. І такою слабкою ланкою є банківська система. Про це сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор економічних наук, громадський діяч і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.
“Банківська система Китаю нерозривно пов’язана зі Сполученими Штатами та Європейським Союзом. Тобто без системи SWIFT, без використання відносин з американськими банками, з європейськими банками, всі провідні китайські банки стануть банкрутом негайно”, — зазначив він.
Савченко звернув увагу, що Пекін уже отримав роз’яснення з приводу наслідків від толерантності китайських банків до підозрілих операцій.
“А ці підозрілі операції не тільки коли підозріла продукція, яка під санкціями, прямує в Росію, а й прямує в інші країни, через які вона потрапляє у РФ. На жаль, серед таких країн і Сербія була названа, і Казахстан, Узбекистан. Це друзі Путіна. Але там є ще й Туреччина, звичайно, були й інші близькі до України країни”, — розповів економіст.
Він зауважив, що китайські банки знають, як можуть карати США, якщо не дотримуватися їхніх інструкцій.
“Покарання дуже суттєве — списання з рахунків величезних сум. Йдеться про мільярди доларів. І, звичайно, великі китайські банки бояться, що в один прекрасний момент, наприклад, 5 млрд доларів буде списано з їхнього рахунку”, — пояснив Савченко.
За його словами, якщо два-три китайські банки впадуть, то економіка Китаю впаде на 5-6% і може виникнути глобальна фінансова криза.
Читайте також: США не потерплять збільшення експорту товарів «подвійного призначення» з Китаю в Росію, — міністерка Єллен