США і Китай взаємопов’язані між собою торговельними відносинами. Таку думку сьогодні, 3 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.
“Слабкості економік США і Китаю штовхають їх “в обійми” один до одного. Це дві сполучені посудини фактично. Я так кажу, тому що Китай… є дисбаланс у торгівлі. Китай завжди постачає більше до США останні десятиліття, ніж постачають Сполучені Штати, експортують у Китай. Але Китай як східна країна дуже хитро чинить. Для того, щоб усунути цей дисбаланс, вони купують боргові папери урядові, допомагають бюджету США і знімають питання, щоб до них не висували претензій, що є дисбаланс у торгівлі, давайте його вирівнювати”, — сказав він.
Тобто, пояснив дипломат, є взаємна залежність у торгівлі, є слабкості в економіці і Китаю, і США.
“Ми бачили, як були дискусії з приводу підняття стелі дефіциту бюджету і з цим США стикаються вже кілька років поспіль. Плюс банківська криза в Штатах і ослаблення економічних темпів зростання. Тому ні Китай, ні США не готові до різкого протистояння”, — вважає Осипенко.
Зазначимо, що США і Китай домовилися про початок діалогу з питань дотримання експортного контролю та створення робочої групи з комерційних питань. Міністерка торгівлі США прибула до Пекіна з чотириденним візитом, на порядку денному — зміцнення ділових зв’язків між двома найбільшими економіками світу.
Читайте також: Економіку Китаю лихоманить — що це означає, пояснив Пендзин
Нагадаємо, як заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, через кризу Китай не стане більш поступливим зі США. Навпаки, у всіх бідах він робитиме їх винними.