Лише санкціями обмежити скуповування Росією компонентів для військового виробництва, які російська розвідка шукає по всьому світові, неможливо. Компаніям, які виробляють ці елементи, необхідно займатися збутом і вони готові іноді заплющувати очі на те, кому продають свою продукцію. Тим більше, що продають не в РФ, а так званим третім країнам. Інакше їм доведеться скорочувати виробництво. Про це в ефірі FREEДОМ сказав військовий експерт Інституту євроатлантичного співробітництва (IEAS) Ігор Козій.
“Відповідно, виникає питання, а як платити робітникам, як платити персоналу, як обслуговувати те чи інше виробництво, яке також вимагатиме грошей. І тут, на мою думку, з’являється вікно можливостей для Російської Федерації, яка використовує всі можливі шляхи фактично для того, щоб корумпувати тих чи інших чиновників і купувати через треті країни всі можливі озброєння або, точніше, елементи, складові озброєння”, — пояснює гість ефіру.
Однак, на його думку, вікно можливостей відкривається і для України та її партнерів, які можуть зробити цим компаніям свою вигідну пропозицію.
“Сьогодні я вже неодноразово прочитав заяву про те, що Україна починає налагоджувати випуск своїх керованих авіаційних боєприпасів. І тут потрібні відповідні елементи, пов’язані з керуванням цими боєприпасами. Це однозначно питання, яке стосується саме мікроелектроніки… Треба виходити саме з економічних складових, робити так, щоб було вигідно продавати не Російській Федерації, не тим третім країнам… Насамперед ми маємо виходити з того, наскільки ми цим компаніям можемо запропонувати якісь певні вигідні умови разом із санкціями, які запроваджують національні уряди”, — пояснив Ігор Козій.
Він також наголосив, що Україні важливо розвивати свою елементну базу, такі можливості є. Водночас він упевнений, що Росія не зможе реалізувати імпортозаміщення у військовому виробництві в умовах війни та санкцій.
Читайте також: Росія не здатна поповнювати втрати техніки, які зазнає на полі бою — аналіз Рябих