Скористався проєктом “Хочу жити” та вивів поранених українських захисників — історія військового РФ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Військовослужбовець російської армії перейшов на український бік і вивів поранених бійців Збройних сил України (ЗСУ) з окупованих територій. Зв’язатися зі штабом Головного управління розвідки (ГУР) йому допомогла програма “Хочу жити“. Росіянин заявив про бажання переїхати в Україну та воювати на боці української армії, тепер він — боєць легіону “Свобода Росії”, інформує FREEДОМ.

“Якщо ви хочете зберегти свою честь і гідність, якщо ви не хочете бути військовими злочинцями та бруднити руки в крові, служити тирану Путіну — у вас є така можливість. Вибір є завжди. Україна, проєкт «Хочу Жити» і Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими готові надати всю необхідну допомогу, щоб російські військовослужбовці перейшли на бік України та перестали брати участь у геноцидній окупаційній війні путінської Росії”, — заявив представник ГУР Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Як повідомив представник головного управління розвідки Міноборони України, понад 260 військових російської армії різних звань змогли скористатися проєктом і вже перебувають в Україні. Серед них — Дмитро. Чоловік не захотів воювати проти України; тепер він — рекрутер у легіоні “Свободи Росії”.

“Хотілося б висловити подяку Україні та народу за те, що дали можливість не воювати на боці Путіна та його військ, бо не хотілося. І завдяки проєкту “Хочу жити” вдалося прийти сюди, а по дорозі зробити щось хороше”, — наголосив Дмитро.

Звернувся боєць до проєкту «Хочу жити» у квітні 2023 року. Тоді ж мала відбутися операція з порятунку двох поранених українських десантників, які понад півтора року перебували на тимчасово окупованій Росією території України.

Попри важкий стан, українські військові передавали координати місця розташування противника та іншу важливу інформацію.

Поранених українських десантників підтримувало місцеве населення. Небайдужі переховували їх у власних домівках, надавали медичну допомогу, давали їжу та зв’язок.

“Я отримав поранення вранці й мені довелося з лікарні піти, люди мені допомагали з лікуванням далі. Вранці тоді вже заходили росіяни в цей населений пункт… Ми там перебували як цивільні, можна сказати, але вулицями ми намагалися менше ходити, щоб нас ніхто не бачив. Ми виходили дуже рідко, переважно ввечері”, — зазначив військовослужбовець ЗСУ з позивним “Чопа”.

Українська армія об’єднала спецоперації з порятунку українських десантників і супроводу колишнього військового російської армії на підконтрольні ЗСУ позиції.

Для росіянина виготовили документи, які забезпечили йому виїзд з окупованої території. Пізніше він викрав машину та роздобув військову форму РФ для українських військових.

Згодом їм вдалося проїхати через 18 блокпостів і дістатися місця, де на них уже чекали українські бійці.

“Документи й на хлопців зробили, але біда була, що російською вони зовсім погано розмовляли, а там блокпостів сила-силенна була, сказав їм, щоб мовчали. Потім у точку приїхав, де ми зустрітися мали, забрав, зрозумів, що російською вони не розмовляють, сховав у машину. Форма нова була, у багнюці вивалялися, не на парад же… Проїхав якісь блокпости легко, якісь складніше. Доїхали до точки виходу, взяли лопати, — нібито пішли копати. З лопатами й перейшли без зброї лінію фронту”, — розповів Дмитро.

За його словами, найскладнішим виявилося наважитися зв’язатися з українським проєктом, оскільки було відчуття, що за ним увесь час стежить Федеральна служба безпеки (ФСБ).

Однак наразі чоловік перебуває в безпеці, а його сім’ю також успішно евакуювали з Росії. Повернення до РФ не входить у їхні плани.

Відомо, що за час роботи проєкту “Хочу жити” було отримано вже понад 35 тис. заявок від росіян, які не хочуть брати участь у путінській війні проти України.

Читайте також: Авіабомби, мінометні міни, ручні гранати: як сапери та піротехніки розміновують Запорізьку область (ВІДЕО)

Прямий ефір