Підтримка України серед країн НАТО виходить на новий рівень. Обговорення та реалізація питання відправки іноземних військових інструкторів слугує підґрунтям для посилення існуючих домовленостей у сфері безпеки як частини глобального захисту континенту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Максим Джигун.
Наразі питання відправки інструкторів в Україну західними країнами перебуває на проміжному етапі — обговорення і заяв країн. Джигун вважає, що затримка практичних рішень пов’язана з майбутніми виборами в Євросоюзі та ключових західних країнах.
“У 2024 році понад половина населення світу голосує на різного роду виборах. Тому робити якісь дуже жорсткі та різкі заяви ніхто не хоче, особливо в контексті міжнародної політики. Сполучені Штати заходять у виборчий процес дуже активно. Та сама ситуація з виборами в інституції Євросоюзу і на національних рівнях у різних країнах ЄС. Тому західним лідерам не хочеться занадто швидко переходити з одного рівня на інший у питаннях підтримки України”, — сказав він.
Факт, що питання відправки інструкторів широко і публічно обговорюється, — це вже позитивний момент.
“Звичайно ж, це не те, на що ми розраховуємо у фінальному рахунку, але це гарний ґрунт для того, щоб посилювати домовленості та демонструвати, що не тільки інструктори, але й інші види збройних сил і в іншому статусі можуть допомагати Збройним силам України”, — додав Джигун.
Він вважає, що про те, що найближчим часом західні інструктори можуть з’явитися в Україні, свідчить обговорення країнами Європейського Союзу і НАТО теми можливого захисту західних областей України силами ППО західних країн, так званою парасолькою НАТО.
“На мою думку, це дуже корелюється з питанням перебування в Україні західних інструкторів. Тому що, найімовірніше, вони навчатимуть наших військових на території саме західних регіонів України. Тому такий західний захист буде не тільки для того, щоб убезпечити українські території, але й для того, щоб убезпечити своїх військових інструкторів”, — пояснив політолог.
Таке розширення варіантів допомоги Україні пов’язане з тим, що Захід усвідомлює: сьогодні Україна бореться не тільки за свою свободу і незалежність, але й за інтереси та цінності західних держав, додав Джигун.
Прибуття західних інструкторів в Україну прискорює процес навчання українських військових, оскільки їм не потрібно буде виїжджати для цього за кордон, тобто скоротиться логістика.
“Крім того, коли тут перебуватимуть представники збройних сил іноземних держав — офіційно, публічно і тривалий час, — це дасть змогу вивести нашу взаємодію на новий рівень — глибший і якісніший”, — зазначив експерт.
Читайте також: Відправлення західних інструкторів в Україну — Київ зацікавлений у рішенні країн НАТО (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, Франція незабаром може відправити своїх військових інструкторів в Україну. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на власні джерела. За їхніми даними, про таке рішення можуть оголосити наступного тижня під час візиту в Париж президента Володимира Зеленського. За словами дипломатів, Франція сподівається сформувати й очолити коаліцію країн, яка запропонує Україні таку допомогу, попри занепокоєння деяких союзників і критику з боку Росії.
Читайте також: Країни НАТО обговорюють відправку військових в Україну — хто готовий допомогти (ВІДЕО)