“Скоро я стану кіборгом”: воїни ЗСУ проходять реабілітацію після поранень у Карпатах (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Українські військові після поранень і травм, отриманих на фронті, проходять реабілітацію в Карпатах. Там вони не тільки лікуються, а й підкорюють гірські вершини, повідомляє FREEДОМ.

Спершу тривале лікування, а тепер відновлення. Солдати з ампутованими кінцівками прогулюються горою Ключ у Львівській області.

Військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) Володимир втратив ногу на фронті, рятуючи друга.

“Я не злякався, підійшов до друга і наклав йому джгут, тому що він втратив свідомість. Я врятував йому життя. Тоді я подумав, що треба покласти аптечку йому під голову, щоб вона лежала рівно. І щойно я зробив крок праворуч — сам наступив на міну. Я за будь-який спортивний відпочинок. Мені подобається. Я ж не інвалід. Скоро я стану кіборгом”, — каже він.

“По-перше, тут можна відпочити душею, адже на природі панує спокій і відчуженість від усіх проблем. А по-друге, це чудова нагода перевірити себе, підкорити вершину гори та зробити маленьке досягнення”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Андрій.

Для пересування використовують не лише звичні милиці. Є спеціальне крісло французької розробки. У кріслі сидить людина, яка не може ходити, а двоє і більше людей штовхають стілець.

Організували такий похід для військових волонтери разом із представниками влади. 

“Сьогодні ми допомогли Василю піднятися на гору. Він втратив ногу і не може йти так швидко, як раніше. Ми допомагали йому на підйомі. Це процес адаптації людини, звикання до самого себе. Це нормально. Я думаю, багатьом людям потрібно це практикувати. На жаль, таких людей у нас зараз багато”, — зазначив представник громадської організації Роман Чубан.

Солдати запевняють, що такі походи справді допомагають розслабитися та відпочити морально.

Читайте також: Життя після ампутації: історія сім’ї Степаненків, які постраждали внаслідок ракетного удару РФ по вокзалу в Краматорську (ВІДЕО)

Прямий ефір