Російські повітряні сили втрачають свої бомбардувальники та винищувачі не тільки внаслідок військового їх ураження ЗСУ, а й через зношеність бортів. А в умовах санкцій у Росії немає можливості підтримувати свій військовий авіапарк у нормальному стані. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник групи компаній DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій і робототехніки Валерій Яковенко.
“Будь-яке обладнання в процесі експлуатації зазнає старіння. Його необхідно підтримувати. Запчастини для цього обладнання необхідно звідкись брати. І донорів для того, щоб це робити, у РФ не так вже й багато. І ми бачимо результат: кількість бортів, які злітають під час наймасованіших, на думку ворога, атак, уже не така, як це було 2022 року. І інтенсивність абсолютно інша”, — сказав він.
Тобто РФ не зможе використати ту кількість крилатих ракет, яку використовувала до цього, навіть якщо вони в неї будуть у запасі.
“Їм доведеться використовувати для цього або інше обладнання, або шукати альтернативи, або розконсервувати ще більш давнє озброєння. У результаті ми можемо побачити літаки 1960-х років випуску, і це абсолютно реально. Це можна помітити загалом по військовій політиці РФ. Вона завалює поле бою металоломом абсолютно несучасних пристроїв і “м’ясом” у вигляді просто орди солдатів, життя яких Росія не цінує”, — зазначив Яковенко.
Він акцентував: щодо літаків та іншої високотехнологічної техніки не варто забувати, що саме Україна була центром створення високотехнологічного обладнання у Радянському Союзі, і саме Україна сьогодні є центром створення інновацій у високотехнологічній оборонній сфері у світі.
“Тому тут ми можемо говорити, що, скоріше, в України з’явиться якесь обладнання, ніж ворог зможе відновити свої сили в тому обладнанні, яке зазнає змін і фактично знищує саме себе кожного дня”, — резюмував Валерій Яковенко.
Читайте також: Використовують для атак по Україні ракетами Х-22: аварію російського ракетоносця Ту-22М3 прокоментував авіаексперт
Нагадаємо, 15 серпня в Іркутській області зазнав аварії російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М. Попередньою причиною аварії російська влада назвала технічну несправність. Чотирьом пілотам вдалося катапультуватися, проте один загинув.
Літаки ТУ-22 активно використовуються Росією для атак по території України. Вони оснащені крилатими ракетами Х-22. Водночас за 2,5 роки щонайменше дев’ять російських бортів або були знищені, або ж сильно пошкоджені. І це одна з найболючіших втрат російської авіації, оскільки ТУ-22 не виробляються вже понад 30 років, як і двигуни до них.
Читайте також: Україна методично зменшує можливості російської авіації — розбір експерта