Скільки “Шахедів” може збирати Росія — відео з нібито цеху виробництва прокоментував Коваленко

Цех у РФ нібито з виробництва "Шахедів". Скріншот: uatv.ua

У Росії виробляють невелику кількість дронів-камікадзе типу “Шахед”, перейменовані на “Герань”. Ця кількість не дозволяє країні-агресору задовольняти її потреби з терору України. Росіяни продовжують залишатися залежними від Ірану. Таку думку сьогодні, 8 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Так він прокоментував інформацію, що цього тижня в російських пабліках поширили відео з нібито цеху з виробництва “Шахедів”. Там фігурувало близько сотні безпілотників, як чорних, так і класичних білих. Тієї ж ночі, після публікації цього відео, Україну атакували 42 дрони, з яких 38 було збито. За словами оглядача, за цим відео загалом можна судити про масштаби виробництва. Але насамперед — за можливостями виробництва фюзеляжів.

“Оскільки можна було бачити, що фюзеляжі дронів на цьому відео були в одному і тому ж цеху в різному ступені готовності. У деяких не було закрилок, у деяких не було бойових частин, обтічника бойової частини тощо. Тобто складалося таке враження, що всі фюзеляжі, які тільки були в цеху, їх зібрали в одному приміщенні, щоб максимально створити враження масовості. Максимум, що можна було порахувати, то це, щонайменше, 100 фюзеляжів у ступені очікування і близько 50 на складальному конвеєрному просторі, на конвеєрній лінії складання. Водночас ми не володіємо інформацією, а скільки з усього того побаченого насправді зібрано і боєготово. Який рівень збірки і боєготовності всіх цих “Шахедів” станом, наприклад, на місяць”, — каже Коваленко.

З цього він зробив висновок: якщо Росія щомісяця приймає Іл-76 ВПС Ірану з вантажем Shahed-136, а по території України середньостатистично застосовують по 300-400 Shahed-136, то вже точно росіяни не виробляють по 100-150 “Шахедів” на день, на тиждень.

“Усе це пов’язано з тим, що можна протягом місяця виробити 500, 600 і навіть 1000 фюзеляжів, але, якщо ти не маєш змоги їх зібрати, укомплектувати внутрішньою начинкою, яка більш як на 80% складається з закордонного виробництва запчастин і устаткування, які постачають контрабандою, то, отже, ти не можеш забезпечити собі необхідну кількість 300-400 дронів-камікадзе для регулярних системних ударів по території України. Такий показник виробництва”, — пояснив оглядач.

Він зазначив, що цим відео російські окупанти спробували залякати українців, спробували створити певний морально-психологічний тиск. Тим паче, що в багатьох українців із “Шахедами” одразу виникає асоціативний ряд із терором.

“Але якщо вмикати критичне мислення і міркувати про те, що ви побачили, і що послідувало потім… А я зауважу, що після удару 42 “Шахедів”, послідувала добова пауза. А чому після цього не було удару на 50-60 “Шахедів”? Чому була доба очікування і тільки після цього по Одесі знову запустили понад 30 “Шахедів”? Тобто це все вказує на те, що в них усе-таки обмежені можливості з виробництва цього засобу терору”, — резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: Україна наздогнала РФ із виробництва аналогів Shahed — у чому відмінності дронів, пояснив військовий оглядач

Нагадаємо, російські окупаційні війська сьогодні вночі, 8 березня, атакували територію України ракетами С-300 та Х-59, а також 37 ударними дронами типу “Шахед”.

Прямий ефір