Скасування візиту Блінкена може бути фактором тиску США на Пекін по лінії китайсько-російських відносин — думка

Прапори США та Китаю. Фото: mil.in.ua

Скасування запланованого на неділю, 5 лютого, візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю варто розглядати як спробу сказати Китаю, що час для покращення відносин не настав. Хоча формальним приводом для відстрочення візиту став китайський аеростат над США, раніше подібні інциденти не викликали такої швидкої та категоричної реакції. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав журналіст-міжнародник, член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль.

“Це досить жорстка відповідь із боку Сполучених Штатів. Справді, інциденти з такими аеростатами були й раніше, але ніколи через це не скасовувався візит, який був би найважливішим візитом до Китаю американського чиновника за останні 5 років. На цей візит у Китаї дуже чекали, і я розглядаю це несподіване скасування саме як спробу сказати Китаю, що час для покращення відносин не настав, що американці таки вважають, що недостатньо зроблено для підготовки такого візиту, для того, щоб щось обговорювати ”, — коментує гість ефіру.

На думку експерта, скасування візиту — своєрідна форма тиску США на Китай, зокрема, тиску по лінії російсько-китайських відносин, адже через деякий час після зустрічі з держсекретарем США планувався візит Сі Цзіньпіна до Москви.

“Він [державний секретар США Ентоні Блінкен] скасував свій візит, і це також можна розглядати як фактор тиску з боку США на Китай, у тому числі й по лінії китайсько-російських відносин. Фактично Китай дуже чітко розрахував, що спочатку буде візит Блінкена, а потім — підготовка візиту до Москви. А тепер видно, що американці вирішили розладнати ці плани”, — вважає Олексій Коваль.

Читайте також: США відклали візит Блінкена до Пекіна — причини

Прямий ефір