Без армійської освіти, але з досвідом роботи в економічному секторі. Новим міністром оборони замість Сергія Шойгу Путін хоче призначити свого помічника Андрія Бєлоусова. Той, на думку аналітиків, має перевести економіку Росії у військову площину та підготувати країну до затяжної війни проти України, повідомляє FREEДОМ.
“Сірий кардинал” російської економіки — замість Сергія Шойгу, якому не пробачили затяжне так зване “СВО”. У неділю ввечері, 12 травня, Путін запропонував призначити новим міністром оборони Андрія Бєлоусова. Хто він такий — не знають навіть у прокремлівських пабліках.
65-річний Бєлоусов до армії не має жодного стосунку. Як і Сергій Шойгу, він не служив. Економіст за освітою, довгі роки був фінансовим радником Путіна та першим віцепрем’єром.
У 2023 році Бєлоусов представив класифікацію видів бізнесу в Росії, придуману в 1990-х роках його знайомим.
“Класифікацію бізнесу я застосовую досі, як мені здається, з успіхом — “крисити”, “хрючити” і “копитити”. “Крисити” — це налетіли, з’їли, побігли на іншу купу. “Хрючити” — це коли корито є, і всі припадають до нього довго і відганяють одне одного. А “копитити” — це коли олень з-під льоду видобуває шматочок ягелю, довго стукає, виколупуючи тощо”, — розповідав Бєлоусов.
У свіжому зведенні Інститут вивчення війни пише, що Путін вирішив поставити на чолі Міноборони свого колишнього помічника з економіки Андрія Бєлоусова, щоб підготуватися до затяжної війни проти України та можливої конфронтації з НАТО.
“Бєлоусов відомий як дуже впливовий бюрократ в адміністрації президента. У нього є дуже потужні зв’язки й у ФСБ, і в Контрольному управлінні президента, і в Рахунковій палаті. Зрозуміло, що зараз Білоусов почне з ревізії, яка розкриє гігантську різницю між тим, який бюджет виділявся на Міністерство оборони, і тим, що реально побудовано та стоїть на балансі”, — вважає засновник проєкту Gulagu.net Володимир Осечкін.
На думку міністра оборони Великої Британії Гранта Шаппса, Бєлоусов — чергова маріонетка Путіна.
“Росії потрібен міністр оборони, який би виправив цю катастрофічну спадщину та поклав край вторгненню, але все, що вони отримають — це ще одну маріонетку Путіна”, — заявив Шаппс.
У самому Кремлі заявили, що Путін вирішив призначити міністром оборони економіста Бєлоусова через “необхідність впровадження інновацій”.
Російські журналісти зазначають, що Бєлоусов завжди виступав за підвищення держвитрат і останніми роками активно займався вилученням надприбутків у експортерів. На думку аналітиків, Путін може використовувати досвід Бєлоусова для об’єднання військової та економічної політики.
“Це означає, що ситуація з військовим виробництвом, з виготовленням військової техніки, без якої російська армія не може воювати, мабуть, дуже погана. І його кидають на розв’язання проблем максимально швидкого нарощування виробництва зброї. Більше нічого він зробити не може. Стратегічних знань того, як вести військові стратегічні кампанії — у нього просто нуль. Це разюче дивне призначення, це абсолютно Радянський Союз”, — висловив думку економіст Ігор Ліпсиц.
Як і всі інші російські ключові державні діячі, Бєлоусов — у списку осіб, до яких застосовано санкції США, ЄС та інших країн.
Читайте також: Шойгу і Білоусов: рокірування в російському Міноборони проаналізував Гозман
Нагадаємо, за даними Інституту вивчення війни, російський диктатор змінює керівників, щоб посилити підготовку до затяжної війни й, можливо, до майбутньої конфронтації з НАТО.