Сім провідних економік світу — разом з Україною, — політолог про перші підсумки саміту G7

Лідери G7 у Хіросімі. Фото: Twitter/G7 Japan

Процеси щодо санкцій проти компанії “Росатом” значно пришвидшилися. І важливо, що в цьому задіяні ініціативи України. Питання санкцій і протидії РФ виходять на найвищий рівень. Голос України чути, державу підтримують провідні економіки світу, про що свідчать заяви та рішення лідерів G7, озвучені на саміті в Японії. Про це сьогодні, 20 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог-міжнародник, директор Центру суспільних досліджень “Український меридіан” Дмитро Левусь. 

Він нагадав, що згідно з попередньою інформацією, на з’їзді “Великої сімки” обговорюватимуть і саміт щодо української формули миру, який ініціював Володимир Зеленський.

“Найімовірніше, цей саміт буде проведено в Копенгагені перед самітом НАТО у Вільнюсі”, — уточнив Левусь.

Аналізуючи перші підсумки саміту групи G7, політолог звернув увагу на санкції проти Росії в ядерній сфері та атомній енергетиці. 

“Поки що “Росатом” виглядав як якась священна корова. Але виявилося, що санкції на атомну енергетику Російської Федерації теж можна накладати. І, ймовірно, цей процес піде значно швидше, ніж можна було очікувати раніше”, — вважає Левусь.

“Росатом” залишається в Росії своєрідною останньою сферою престижу, оскільки йдеться про високі технології, каже він. До того ж “Росатом” реально приносить гроші Росії. 

“Третій момент — саме тут є велика залежність у дуже багатьох країн Заходу, зокрема через те, що вони продають ядерне паливо. Тому це така чутлива тема. Проте, на саміті вона звучить. І тому, я думаю, що процеси загалом пришвидшилися”, — сказав Левусь. 

Весь масив нових санкцій, який ухвалено проти Росії, про що було заявлено в межах саміту, дуже показовий, вважає політолог.

“Дуже важливо і показово, що все це ухвалено разом з українськими ініціативами. Тому що українські пропозиції щодо розширення санкційної політики постійно лунають. Над ними безперервно працює група на чолі з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком. І всі ці речі виходять на найвищий рівень. Тобто Україна не відірвана від цього процесу, оскільки вона веде війну, формує цю політику, бере в ній участь. Ми воюємо за праве діло, і разом із нами — сім провідних економік. Ось це, як на мене, найпоказовіший момент нинішнього саміту G7”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: “Велика сімка” зустрілася в Хіросімі: ключові новини першого дня саміту

Нагадаємо, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус раніше заявив, що в РФ усвідомлюють і використовують залежність Європи від “Росатома”, насамперед від постачань ядерного палива для атомних станцій. Це завдання під силу вирішити США, які цілком можуть замістити “Росатом” на ринку ТВЕЛів – тепловидільних елементів для ядерних реакторів.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський сьогодні, 20 травня, прибув до Японії, де візьме участь у саміті країн G7.

Прямий ефір