Сі Цзіньпін прибув до Сан-Франциско — які питання обговорять лідери США і Китаю (ВІДЕО)

Сі Цзіньпін і Джо Байден. Фото: whitehouse.gov

Перший за шість років візит до Сполучених Штатів сьогодні, 15 листопада, розпочав голова КНР Сі Цзіньпін. Там у нього запланована зустріч із президентом США Джо Байденом і відвідування щорічного саміту форуму Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Лідери Китаю та США проведуть переговори вперше за рік, імовірно, це зменшить тертя в найнебезпечнішому суперництві у світі, інформує  FREEДОМ.

Одна з головних цілей США — уникнути збройного конфлікту з Китаєм. Вашингтон використовує стратегію стримування — укладаючи союзи із сусідами КНР.

Так, США та Індія планують спільне виробництво колісних бронемашин Stryker, повідомляє портал Defence One.

Цей проєкт стане першим випадком виробництва такої техніки за межами США — і є частиною ширшого плану в галузі оборонного співробітництва двох країн. Для Вашингтона принципово важливо не дозволити Пекіну почати військову агресію проти Тайваню. Експерти позитивно оцінюють стратегію США.

“Америка за останні два тижні змогла багато чого досягти в Тихоокеанському регіоні, тобто сильно акумулювала можливості своїх однодумців, знайшла нових союзників. Наприклад, дуже хороша динаміка навколо В’єтнаму, Таїланду, навколо Малайзії. Це може спрацювати. Тобто загалом Америка позначила країни, які є частиною цього великого альянсу демократії”, — вважає президент громадської організації “Ліберально-демократична ліга України” Артур Харитонов.

Війна Росії проти України — також одне з ключових питань для Вашингтона і Пекіна. США вже заявили, що не дозволять китайським компаніям допомагати Кремлю обходити західні санкції.

Діяльність деяких китайських фірм і банків допомагає Москві продовжувати збройну агресію, заявила міністр фінансів США Джанет Єллен після переговорів із віцепрем’єр-міністром Держради КНР Хе Ліфеном.

“Ми бачимо докази того, що є китайські фірми, які можуть сприяти постачанню цього обладнання і матеріалів до Росії, а також деякі фінансові установи, які можуть сприяти цьому потоку. Тому я наголосила в наших бесідах, що для нас важливо, щоб компанії не надавали матеріальної підтримки оборонно-промисловому комплексу Росії, і що ми готові запровадити додаткові санкції”, — резюмувала Єллен.

Ще однією важливою темою багато років залишається торгове і наукове протистояння. КНР регулярно викривали в крадіжці західних технологій. Вашингтон і Пекін конкурують у виробництві мікрочіпів, електромобілів, а також у сфері IT-технологій.

Влітку США, Японія і Євросоюз ввели обмеження на ввезення до Китаю технологій, пов’язаних із чипами. А в жовтні Вашингтон посилив ці санкції. Мета Штатів — домогтися від Китаю виконання правил міжнародної торгівлі.

“Відтоді, як я вступив на посаду, наша нація інвестувала мільярди в розвиток передового виробництва тут, удома, включно з електромобілями. Китай сповнений рішучості домінувати на ринку електромобілів, використовуючи недобросовісну торговельну практику. Але я не дозволю їм. Я обіцяю”, — заявив Джо Байден.

За словами західних аналітиків, сторони також можуть обговорити ситуацію на Близькому Сході. І, ймовірно, не залишиться осторонь і гостра для США проблема поширення наркотику фентаніл. Основна частина нелегальних синтетичних опіоїдів, які потрапляють до Сполучених Штатів, надходить із Китаю через мексиканські картелі. Високу смертність через передозування наркотику фіксують у низці штатів.

Читайте також: США прагнуть налагодити лінії комунікації з Китаєм: головну тему переговорів Байдена і Сі назвали в Білому домі (ВІДЕО)

Прямий ефір