Сі Цзіньпін проігнорує саміт G20 як західну структуру і “пастку” — розбір дипломата

Сі Цзіньпін на саміті БРІКС 2023 року. Фото: ap.org

Китайський лідер Сі Цзіньпін не відвідає саміт країн G20 у Нью-Делі, що знижує рівень діалогу з країнами-членами “Великої двадцятки”. Про це сьогодні, 5 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

“Для Китаю G-20 — це західна структура, пастка так звана, тому що G-7 — це ініціатор створення G-20… Тому це західна структура, до якої Китай продемонстрував своє ставлення неприїздом Сі Цзіньпіна, пониженням рівня своєї делегації. Тобто, таким чином, Пекін дає сигнал, що це не його організація, він там не домінує, він там ні про що не домовляється, що це організація Заходу”, — сказав дипломат.

На його думку, позиція Сі Цзіньпіна свідчить про відсутність діалогу між Сполученими Штатами Америки і Китаєм.

“Природно, якщо Китай знижує рівень участі в якійсь з організацій, то знижується й рівень діалогу. Ви хочете розв’язувати якісь проблеми, а Китаю там немає, він представлений номінально. І якщо буде представник МЗС, а не там глава уряду, то це на два рівні вони знизили, на два ступені… Тому так, діалог буде знижено, але це не загрожує для G20, просто не вирішуватимуться глобальні питання, які мали вирішуватися на цьому майданчику”, — сказав Осипенко.

Він зазначив, що концепт Китаю полягає в тому, що він використовує структури, створені за результатами Другої світової війни, для того, щоб зміцнити свій міжнародний імідж, паралельно створюючи свої структури.

“Ми бачимо зараз, Китай бере участь у структурах Сполучених Штатів, але створює і зміцнює свої структури, такі як БРІКС, ШОС. Ось він буде зміцнювати ці структури. І з часом він передбачає, що домінувати у розв’язанні питань будуть саме ці структури, а не американські”, — сказав дипломат.

За його словами, Китай переконаний, що з ним недостатньо рахуються, і готовий іти на конфлікт.

“По суті, конфлікт цей є, нікуди він не дінеться, і він буде. Але Сполучені Штати хочуть керувати цим конфліктом на будь-якій стадії. Тобто вони хочуть конкуренції, але не конфлікту. А Китай готовий більше йти на конфлікт, скажімо так, особливо останнім часом, тому що він вважає, що Захід робить кроки, які геополітично його, так би мовити, підтискають з усіх боків… Тому Китай іде на такі більш конфронтаційні, показує свою силу, скажімо так, і вимагає, щоб із ним спілкувалися на рівних. Він вважає, що недостатньо з ним рахуються і недостатньо поважають”, — сказав Осипенко.

Читайте також: Напередодні G20: Сі не їде на саміт — Байден розчарований (ВІДЕО)

Нагадаємо, з 1 грудня 2022 року Індія головує у “Великій двадцятці”, підсумковий саміт якої пройде у Нью-Делі 9–10 вересня. На нього запрошені лідери всіх країн G20 та ще 9 держав (Бангладеш, Єгипет, Іспанія, Маврикій, Нігерія, Нідерланди, ОАЕ, Оман та Сінгапур). Росію на саміті представлятиме міністр закордонних справ Сергій Лавров, Китай, ймовірно, — прем’єр-міністр КНР Лі Цян.

Прямий ефір