Сі Цзіньпін ініціює зустріч у будь-якому форматі із Зеленським: причини назвав Кучухідзе

Антон Кучухідзе. Фото: delo.ua

Для Китаю дуже важливо вести діалог з Україною. Про це сьогодні, 20 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

Він вважає, що Сі Цзіньпін навряд чи відвідає Київ.

“Китай повністю так формує стратегію, що вони не такі, як західні лідери, і що у них інший підхід до українського питання і до війни рашистів проти України. Тому вони точно цей дипломатично механізм застосовувати не будуть, але кон’юнктура світової політики сьогодні така, що президент України — це глобальний лідер, якого підтримує глобальна коаліція, і не мати прямого контакту Сі Цзіньпіну з президентом Зеленським — просто неможливо”, — заявив Кучухідзе.

На його думку, Сі не зможе просунути 12 пунктів свого мирного плану.

“Наш президент чітко позначив, що в України є свій мирний план, якого вона і буде дотримуватися, без цих хитросплетінь, які є в китайській позиції щодо вирішення питань навколо України. Тому я б так сказав, дипломатично потрібно розмовляти з усіма лідерами. Сам факт того, що Сі Цзіньпін ініціює зустріч у будь-якому форматі з президентом Зеленським, уже свідчить про посилення суб’єктності безпосередньо президента України й безпосередньо України”, — зазначив політолог.

Кучухідзе додав, що політично Україна від цього контакту тільки виграє.

Читайте також: Інтереси Китаю до українського зерна зростають і він може змусити РФ послабити перевірки суден, — Мартишев

Прямий ефір