Сі готує Китай до війни: що це означає

Китай посилює співпрацю з російською армією, заявив речник міноборони країни. Зокрема, Москва і Пекін організовують спільні військові навчання, а також морське і повітряне патрулювання. Це не перша мілітаристська заява офіційних осіб КНР за останній час, інформує FREEДОМ.

За даними журналістів Foreign Affairs, глава КНР Сі Цзіньпін відкрито говорив про те, що готує країну до війни, щонайменше на 4-х зустрічах з чиновниками і делегатами. На одній із зустрічей він взагалі закликав генералів “сміливо йти в бій”. Та відкрито про те, проти кого буде йти війна, Сі не говорить. Але між рядків явно читається, що йдеться про Тайвань.

“У своїй четвертій промові (і першій як глави КНР на третій термін), 13 березня Сі оголосив, що “суть” його великої кампанії омолодження полягає в “об’єднанні батьківщини”. Хоча він і натякав на зв’язок між поглинанням Тайваню і своєю хваленою кампанією, спрямованою, по суті, на те, щоб знову зробити Китай великим, він рідко, якщо взагалі коли-небудь, робив це з такою ясністю”, — йдеться в матеріалі видання Foreign Affairs.

Крім того, стало відомо про чергове збільшення бюджетних витрат КНР на армію до 250 млрд доларів. По всій країні відкрито мобілізаційні центри, а на півдні, що межує з Тайванем, оновлюють і готують бомбосховища.

Мілітаризація Китаю триває в усіх напрямках. І співпраця з Росією повністю лягає в цю канву. Одна з небагатьох речей, які зупиняють Сі від початку війни проти Тайваню — економічні наслідки. Вони ж поки що зупиняють Пекін від передачі Москві летальної зброї.

“Ми бачимо заяви генерала Міллі, це глава військових штабів Америки, про те, що Росія, Китай та Іран об’єднуються. І їхній союз, військова колаборація є загрозою для Америки і буде загрозою для США в наступні роки. Тобто Америка бачить усе, що відбувається, і ця співпраця логічна. Просто питання в тому, чи буде Китай постачати Росії озброєння, знаючи, що він потрапить під санкції негайно”, — зазначив головний координатор Free Hong Kong Center Артур Харитонов.

Таким чином, Пекін планує витягати ресурси з Росії з величезними знижками і готуватися до економічної блокади. У військовому сенсі Москва не може запропонувати Китаю нічого, проте економічні преференції — величезні.

Вони, зокрема, стали однією з тем нещодавньої зустрічі Путіна і Сі в Москві. На думку багатьох міжнародних оглядачів, тоді Росія не отримала бажаної військової допомоги. Спецслужби США, Євросоюзу та України також не фіксують таких дій. Глава української дипломатії Дмитро Кулеба заявив: представники Китаю запевнили його, що не передаватимуть Росії зброю.

“Україна реалізує своє право на самооборону для захисту своєї територіальної цілісності. І тому країни, які постачають зброю Україні, допомагають захищати Статут ООН. Країни, які постачають зброю Росії, стануть співучасниками злочину агресії та порушення територіальної цілісності суверенної країни. Якщо основоположним принципом зовнішньої політики Китаю є повага до територіальної цілісності, то ми не бачимо жодного раціонального пояснення чи аргументу, чому правомірно постачати зброю Росії”, — резюмував глава МЗС України.

Однак, співпраця Москви та Пекіна очевидна. Сторони не приховують цього. Розвиток їхніх відносин несе загрозу для всієї системи світової безпеки. Про це заявляють як представники силових структур і політикуму США та Європи, так і аналітики міжнародних медіа.

Читайте також: Сі зустріч потрібна більше, ніж Зеленському, — політтехнолог про становище Китаю і позицію України

Прямий ефір