Швидкість, маневровість і точність: українські танкісти поділилися враженнями від німецьких танків Leopard (ФОТО)

Танк Leopard. Скріншот: uatv.ua

Попри перевагу сучасних технологій і впровадження безпілотних систем, танки, як і раніше, дуже важливі на полі бою. Особливо, якщо це німецькі залізні хижаки Leopard (“Леопард”). Бійці ЗСУ швидко освоїли західну техніку та продовжують удосконалювати свої навички, використовуючи кожну вільну хвилину, повідомляє FREEДОМ.

У глибокому тилу серед українських пейзажів виїжджає німецький Leopard 2А4. Ця машина — одна з перших, наданих західними партнерами.

“На цій машині я з березня минулого року, з самого початку, коли нам подарували Leopard. Він набагато кращий за той, на якому я був — Т-64, набагато кращий. Прицільний, швидкий, маневровий. Мені це подобається”, — зізнається військовослужбовець ЗСУ Олександр.

“Дуже просте порівняння: взяти 80-річний Mercedes і 80-річний “Жигулі”. Що змінилося? “Жигулі” як були, так і залишилися, а Mercedes еволюціонував. Цей танк уже на той момент був дуже і дуже хороший. Якщо зараз він себе показує здорово, що можна сказати про переваги? Плюси — швидкість, маневровість і точність. Його дальність — головна перевага”, — пояснює військовослужбовець ЗСУ з позивним “Морпіх”.

“Морпіх” — командир екіпажу. Він розповів, що перенавчатися довелося швидко. І оперативність українців в освоєнні Leopard дивує західних інструкторів.

“Нам було поставлено зовсім інше завдання. Але це поле бою, і завдання змінюються дуже швидко. Ми отримали наказ вийти в цей район. Пішли, почекали, нам сказали, на яку позицію йти. Ми вискочили, спрацювали швидко. Наш побратим, який заряджає гармату, діє так стрімко, що ті люди, які служать по 20-30 років на танках Leopard, здивуються. Ми спрацювали швидко. Три постріли — дві знищені машини. Два танки”, — ділиться особливостями бойової роботи “Морпіх”.

Одна з головних переваг Leopard — броня. Ці машини вже не один раз врятували свої екіпажі.

“У Т-64 немає жодних переваг. Наприклад, у травні наш танк підбили. Удар був такої сили, що вирвав опорні катки, але Leopard витримав. Якби це був Т-64, думаю, вежа б одразу відлетіла. Так що удар тримає цілком добре”, — висловив думку про німецьку техніку військовослужбовець ЗСУ Олександр.

У перервах між виконанням бойових завдань екіпажі відточують свою майстерність, а потім залізні німецькі хижаки знову вирушать знищувати російських окупантів в українських степах.

Читайте також: ЗСУ приборкують “Леопарда” на полігоні: як українські воїни відточують керування німецькими танками (ВІДЕО)

Прямий ефір