Шведський бронетранспортер проходить випробування українським рельєфом — репортаж із тест-драйву PBV 30 (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: mil.in.ua

Шведські бронетранспортери PBV 30 вже в Україні. Як зарекомендувала себе техніка та полі бою — в репортажі FREEДOM, підготовленому спільно з командуванням Сухопутних військ України.

“Хлопці дуже швидко вчаться на ній їздити. Буквально — сів і поїхав. Дуже просто — все як у звичайній машині, окрім керма — це важелі, а також вісім передач, чотири знижених і чотири підвищених”, — розповідає військовослужбовець Збройних сил України Василь.

Шведський гусеничний бронетранспортер проходить випробування українським рельєфом. Військовослужбовці кажуть — це такий собі брат-близнюк американського М113.

12-тонний БТР шведського виробництва — досить маневровий, розповідають українські захисники.

“Машина гусенична, досить непогана, за своєю прохідністю вона практично не поступається БМП, можливо, навіть і краща. Будь-яка калюжа, будь-який підйомчик із багнюкою — вона витягує прекрасно”, — розповідає боєць ЗСУ з позивним “Сивий”.

Він же показує машину всередині.

“Десантне відділення в нас включає вісім посадкових місць для десанту, вісім сидінь, а також місце, де можна зберігати зброю, боєприпаси додаткові або провізію, яку десант із собою возить. За необхідності евакуації — більш ніж четверо поранених людей, лежачих”, — розповідає “Сивий”.

Сьогодні завдання екіпажу PBV 30 — долати природні бар’єри та пересуватися бездоріжжям. У машині все для цього передбачено.

“Максимальна швидкість за спідометром — 80, але рекомендована не більш ніж 60 кілометрів на годину. Що ще в цій машині добре — це натяжка гусениць. Вона проводиться безпосередньо з кабіни механіка водія. Залежно від місцевості, де ми будемо проїжджати, зможемо або підтягнути собі гусениці, або розслабити. Якщо порівнювати з нашим БМП, її дуже складно “роззути”, — розповідають бійці.

Окремо тут, на полігоні, навчають операторів-навідників.

“Це авіаційна гармата, дуже швидкострільна, але подача наших патронів іде через магазин. Магазин у нас трирядний і ми можемо спорядити 30 патронів. Дуже важливо навчити наших курсантів розбирати магазини, їх обслуговувати, тому що це подача БК. Якщо в гарматі не буде патронів, відповідно, ми не зможемо стріляти, а отже, будемо приречені на знищення”, — розповідає військовослужбовець ЗСУ з позивним “Волонтер”.

Боєприпаси вантажать у десантне відділення, навідник займає своє місце в БТРі.

“Якщо мені надійшла команда, наприклад, ворог на дев’ять годин, у мене є педаль, яка допоможе розвернути башту дуже швидко. І тоді я вже наводжуся на ворога і відкриваю вогонь. Дуже швидкострільна гармата, робить вісім пострілів за секунду”, — розповідає “Волонтер”.

Після відпрацювання теорії та практики — механіки-водії та оператори-навідники на шведських бронетранспортерах висунуться на бойові позиції знищувати російських окупантів.

Читайте також: Вразив цілі на землі, в морі та в небі: про випробування корвета «Гетьман Іван Мазепа» повідомили у ВМС України

Прямий ефір