Штраф за татуювання, в’язниця — за пости в соцмережах, антивоєнні плакати та “екстремізм”: нові факти репресій у Росії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Мосміськсуд на виїзному засіданні виніс новий вирок російському опозиціонеру Олексію Навальному — 19 років колонії особливого режиму. Нову кримінальну справу проти нього відкрили, коли він уже перебував в ув’язненні. У путінській Росії будь-яка вимовлена вголос фраза може стати приводом для гонінь, переслідувань і політичних репресій. Про це свідчать сотні кримінальних та адміністративних справ, які відкривають щодо росіян. Кремль розправляється з неугодними, повідомляє FREEДОМ.

Так, Навальному суд виніс новий вирок 4 серпня. Прокурор запросив політику 20 років колонії особливого режиму у справі про “екстремізм”. Суд дав 19. Як пояснюють юристи, особливий режим — найжорсткіший з усіх можливих, крім в’язниці та колонії для довічно засуджених. Навальний уже відбуває 9-річний термін за “шахрайство” і “неповагу до суду”.

Екстремізм у діяльності Навального, який перебуває в ув’язненні від лютого 2021 року, слідство побачило в його зверненнях, які він передає на свободу. У червні 2022 року Навального перевели з колонії загального режиму в Покрові до колонії суворого режиму в Мелехові. Кримінальне переслідування сам Навальний, російські правозахисники та міжнародна спільнота називають політичним.

На лаві підсудних і колишній технічний директор YouTube-каналу “Навальний Live” 25-річний Даніель Холодний. Його, як і Навального, засудили до 8 років колонії загального режиму за нібито екстремістську діяльність.

А підприємець із Ленінградської області Дмитро Скурихін засуджений на півтора року колонії за “повторну дискредитацію армії”. На стіні свого магазину він писав антивоєнні гасла і назви українських міст, які постраждали від дій російської армії. Але судили його за статтею про повторну дискредитацію армії РФ за пікет із плакатом: “Прости, Україно!”.

“Це просто суперечить конституції нашої країни, цей закон, який не дає мені, а дає право правоохоронним органам пред’являти мені претензії за чесно, від душі висловлену думку. Я, як і раніше, вважаю, що мій плакат актуальний. Усе, що там написано, я будь-який епітет, сказаний на адресу цієї спеціальної військової операції готовий довести”, — сказав у суді засуджений підприємець.

У промові Скурихін заявив, що не порушував законів, а реалізовував своє конституційне право на свободу слова. Після винесення вироку під варту його взяли в залі суду. Обтяжуючою обставиною суддя визнав вчинення злочину в умовах війни.

“Для мене це нонсенс. Я у своїй адвокатській практиці ще не зустрічав такої обтяжуючої провину обставини щодо злочинів ні проти військової служби, ні на території військового конфлікту. Оскільки у нас на території Ленінградської області ніякого військового конфлікту не відбувається”, — заявив адвокат Скурихіна Дмитро Герасимов.

У Казані співробітники ФСБ затримали 29-річного місцевого жителя. Нібито він планував здійснювати диверсії в місті на об’єктах інфраструктури за завданням ЗСУ. А в Оренбурзькій колонії засудженого оштрафували на 1000 рублів за татуювання.

“Під час огляду на тілі засудженого в ділянці лівого плеча виявлено татуювання, що являє собою зображення воєнізованого наплічного знака відмінності типу “еполет”, на якому є зображення у вигляді нацистської символіки”, — ідеться в повідомленні пресслужби Соль-Ілецького районного суду Оренбурзької області.

Суд в Оренбурзькій області замінив покарання фігуранту справи про “розпалювання ненависті та ворожнечі в інтернеті”. За пости і коментарі в соцмережах пенсіонера оштрафували на 300 тисяч рублів. А оскільки таких грошей у нього не виявилося, чоловікові призначили рік обмеження волі.

“Засуджений спроб до виконання призначеного покарання не робив, до сплати призначеного вироком штрафу не приступив, у зв’язку з чим судовий пристав-виконавець звернувся до суду з поданням про заміну призначеного покарання у вигляді штрафу іншим, суворішим видом покарання”, — ідеться в повідомленні пресслужби Новотроїцького міського суду Оренбурзької області.

Кремль робить усе можливе, щоб зламати і змусити замовкнути росіян, які не підтримують загальний курс путінської Росії. Проводячи затримання та арешти, інакодумцям намагаються не дати об’єднатися, вважають правозахисники. Але цей процес уже запущено.

Читайте також: За що саджають у Росії: історії політичних в’язнів в огляді Мацуки

Прямий ефір