Шольц прибув до США із вагомим запасом аргументів щодо розблокування допомоги Україні — розбір Фесенка

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

Головна тема візиту федерального канцлера Німеччини до США — допомога Україні. 50 млрд євро, виділення яких Києву схвалив Євросоюз, є гарним прикладом для Вашингтона. Адже у США йдеться про компроміс між двома партіями, а ЄС вдалося досягти компромісу між 27 державами-членами. На цьому наголосив сьогодні, 10 лютого, політолог Володимир Фесенко в ефірі FREEДОМ.

“Європейський Союз теж не одразу ухвалив це рішення. Довелося шукати домовленості, погоджувати. Була своя внутрішня опозиція, ми добре це знаємо, — позиція угорського прем’єра Орбана. Але врешті-решт знайшли компроміс. Це добрий приклад. Можна шукати компроміси, було б бажання. І треба знаходити компроміси, коли йдеться про підтримку України у такій складній фазі війни. Тому в першу чергу йдеться про добрий приклад. Я думаю, що Шольц про це сенаторам нагадував: ми також змогли, нам теж було непросто; ми маємо 27 країн — треба враховувати інтереси кожної країни; у вас дві партії — ви ніяк не можете домовитись… Тому треба шукати компроміси, їх можна знаходити”, — коментує гість ефіру.

Він також наголосив, що Шольцу є що відповісти на критику, до якої найчастіше вдавалися саме республіканці, про те, що на тлі підтримки США внесок Європи в допомогу Україні нібито малий.

“Рішення Європейського Союзу — 50 млрд євро — це підтримка бюджетна, інституційна, але це підтримка не військова. Окремо вирішується питання військової підтримки. І Європейський Союз збільшує обсяги військової підтримки й загалом, як організація, й по лінії окремих країн Євросоюзу. Тому аргумент, який раніше використали республіканці, особливо з критикою Євросоюзу, мовляв, лише Америка допомагає, вже не працює. І Шольц також про це може сказати”, — зазначив політолог.

На думку Фесенка, федеральний канцлер також може відповісти на критику щодо військових зобов’язань Німеччини в НАТО, до якої під час свого президентства вдавався Дональд Трамп. ФРН справді раніше суттєво відставала від показника 2% ВВП на військові потреби, але цей час минув.

“Нині Німеччина виходить на цей рубіж, наближається до нього, і він буде виконаний, гадаю, вже цього року. І це теж важливий аргумент у дискусіях з тими республіканцями, які раніше традиційно критикували не лише Євросоюз, а й Німеччину за те, що вона недостатньо робить, наприклад, для загальної обороноздатності НАТО. У цьому плані, я думаю, що запас аргументів у Шольца на сьогодні є досить вагомим”, — резюмував Володимир Фесенко.

Також читайте: Підтримувати Україну на всіх рівнях: Шольц озвучив потужні заклики до Заходу (ВІДЕО)

Нагадаємо, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц перебуває з візитом у США. Він зустрівся із сенаторами та провів переговори з президентом США Джо Байденом.

Прямий ефір