Шольц перебуває з візитом у Центральній Азії — цілі (ВІДЕО)

Олаф Шольц в Узбекистані. Фото: bundeskanzler.de

Олаф Шольц прибув до Центральної Азії із триденним візитом, повідомляють німецькі ЗМІ. Першу зупинку канцлер ФРН здійснив в Узбекистані, де зустрівся з президентом країни Шавкатом Мірзійоєвим. Сьогодні, 16 вересня, Шольц прибув до Казахстану, де із головами низки центральноазійських держав проведе зустріч у форматі C5+1. Там він представлятиме не лише Німеччину, але й увесь Євросоюз, повідомляє FREEДОМ.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц перебуває у країнах Центральної Азії з 15 до 17 вересня. Як представник ЄС він бере участь у саміті С5+1 — п’ять країн регіону та ФРН. З німецьким канцлером глави Узбекистану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану та Туркменістану обговорюватимуть поглиблення партнерства з Європейським Союзом.

Формат С5+1 був започаткований у вересні 2023-го, на ньому обговорювалися аспекти економіки та енергетики, регіонального співробітництва, захисту клімату та міжлюдські контакти. У Берліні стверджують, що сьогоднішньою зустріччю Шольц продовжить цю політику. При цьому наголос буде зроблено на економічних питаннях.

“Зміцнення регіонального та економічного співробітництва, безумовно, займе центральне місце на зустрічі. Бізнес-делегація також супроводжуватиме федерального канцлера у його поїздці та проведе переговори на місці”, — повідомив прессекретар федерального уряду Німеччини Штеффен Хеберштрайт.

У Берліні не приховують, що активізувати співпрацю із Центральною Азією ФРН підштовхнула війна Росії проти України. Особливо німецька влада наголошує на важливості енергетичної кооперації з Казахстаном. Після того, як Берлін відмовився купувати російську нафту, на зміну їй трубопроводом “Дружба” почали перекачувати казахстанську. В Астані також заявляли, що мають ресурси для збільшення газового експорту. Крім того, у Казахстані Німеччина розробляє найбільший зелений гідрогенний енергетичний проєкт у світі.

“Візит канцлера Німеччини Олафа Шольца до Казахстану має надати новий імпульс розвитку економічного співробітництва та торгівлі. Думаю, що це допоможе відкрити нові напрямки партнерства у нафтогазовій промисловості та інших сферах. Також варто відзначити галузі зеленої енергетики, фармацевтики, важкої промисловості та безпеки. Казахстан є головним партнером Німеччини у Центральній Азії. Я вважаю, що ця співпраця потрібна не лише Німеччині, але й усьому Європейському Союзу”, — заявив виконавчий директор Федеральної асоціації економічного розвитку та зовнішньої торгівлі Німеччини Урс Ункауф.

Втім, є переговорний трек, що йде не так гладко. Він стосується обходу російських санкцій. Після того, як Захід ввів експортні санкції щодо Росії, країни Центральної Азії стали великим хабом для паралельного імпорту до РФ. На минулій зустрічі президент Казахстану Касим Жомарт Токаєв заявив, що його країна дотримується режиму обмежень. Але після зустрічі розкритикував санкційну політику. Експерти пояснюють це залежністю регіону від Росії та Китаю. Але змінивши стратегію підходу до цих країн, ЄС зможе запропонувати їм альтернативу Москві та Пекіну.

“Йдеться навіть не стільки про конкретику в якійсь зі сфер кожної з країн, скільки про те, щоб загалом змінити підхід, зробити його більш комунікабельним, ближчим, щоб саме шукати сфери та шукати можливості, де можна співпрацювати. Країни пострадянські, ті, що входять до ОДКБ, і країни СНД, власне, не підписувалися вступати до союзів під війну та під санкції, під те, щоби співпрацювати у тих сферах, в яких можна потрапити під санкції Заходу. Ніхто в цьому не зацікавлений, тому за фактом відбувається диверсифікація економічних відносин”, — прокоментувала політологиня Олеся Яхно.

Збільшити свій вплив у Центральній Азії Брюссель планує інвестиціями у місцеву інфраструктуру. У січні 2024 року ЄС виділив 10 млрд євро на розвиток галузі. Зокрема, Євросоюз планує розвивати “Глобальні ворота” — проєкт, який має стати заміною китайському “Один пояс — один шлях”.

https://www.youtube.com/watch?v=jUdh08nKksY

Читайте також: Західні країни переоцінили підтримку Росії з боку Китаю — подробиці (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз переглядає стратегію щодо країн Центральної Азії. На думку європейських депутатів, зміцнення економічної та політичної співпраці з країнами регіону допоможе протидіяти впливу Росії у ньому. Центральна Азія є стратегічно важливою для Європейського Союзу. Як з точки зору безпеки та транспортних шляхів, так і диверсифікації енергії та ресурсів.

Прямий ефір