Шість слоганів — це ще не план: політолог прокоментував китайсько-бразильську “мирну ініціативу”

Ігор Попов. Фото: Facebook/Igor Popov

Китайсько-бразильський “мирний план” буде активно просуватися напередодні саміту БРІКС у Казані. Цей документ не містить гарантій для України і передбачає заморожування війни, яку РФ, накопичивши сили і засоби, зможе відновити в будь-який момент. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Попов.

“Бразилія і Китай — засновники блоку БРІКС (BRICS — скорочення від назв країн-засновниць: Brazil, Russia, India, China, South Africa), який є поки що неформальною платформою, але який за місяць проводить великий саміт у Російській Федерації, у Казані. Тому в найближчий місяць цей план буде дуже активно просуватися”, — сказав політолог.

Він наголосив, що цей документ суттєво відрізняється від українського мирного плану і не є його альтернативою.

“Український план — це не тільки 10 пунктів формули миру Зеленського. Там під кожен пункт уже є кілька сторінок дуже конкретних дорожніх карт до реалізації. За трьома пунктами після першого Саміту миру вже були проведені засідання робочих груп, офлайн чи онлайн. І вже на виході є публікація цих планів. У китайсько-бразильському “мирному плані” нічого такого немає. Це шість слоганів, але це ще не план”, — сказав Попов.

Друга відмінність, за його словами, в тому, що український план — цілісний і передбачає найважливіше: гарантії безпеки після досягнення миру, щоб нова війна не почалася через рік-два-три.

“У бразильсько-китайському “мирному плані” жодних гарантій не передбачено. Тобто, там пропонується заморозити війну, а ось розморозити її Російська Федерація зможе в будь-який момент. І це ключовий момент, чому Україна і багато західних країн критикують бразильсько-китайську ініціативу”, — наголосив політолог.

Він також нагадав, що радник президента Бразилії Лули Да Сільви говорив, що їхня ініціатива вже нібито зібрала близько 100 підписів.

“Але зараз в ООН йдеться (лідер Бразилії виступив на відкритті засідання Генасамблеї ООН, — ред.), що вони хочуть 20 підписів країн глобального Півдня отримати під своєю ініціативою. Тобто, ймовірно, все ж таки навіть країни, які вагаються, бачать, що цей план не злітає”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Немирний план: ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни проаналізували експерти

Нагадаємо, питання так званих альтернативних мирних планів вкотре випливло під час нещодавнього інтерв’ю українського лідера Володимира Зеленського виданню Metropoles. У ньому президент назвав деструктивним так званий мирний план, представлений лідерами Бразилії та Китаю у травні 2024 року. У відповідь на це у Пекіні заявили, що підтримують зв’язок із Києвом, а сама КНР нібито виступає посередником просування майбутнього мирного процесу.

Прямий ефір