Щойно іноземні війська будуть розміщені в Україні, як би не розвивалися події далі і що б не говорила Росія, геополітична обстановка зміниться моментально. Наявність військ країн “коаліції охочих” — це зміна статус-кво раз і назавжди. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
Політолог нагадав, що лідер Франції Еммануель Макрон ще рік тому почав говорити про те, що такі сили повинні з’явитися, і заявив, що готовий відправити французькі війська в Україну. Ба більше, у Франції цю ідею підтримує суспільство.
“Не менш важливо те, що у Франції є інструмент, експедиційний корпус, наприклад, коли президент може відправити його досить швидко. І тут ми маємо сказати спасибі Макрону. Коли він заявив ще рік тому про це, то розмова про війська в Україні відразу ж перейшла з рівня експертів і якихось маргінальних розмов на найвищий рівень. І сьогодні ми маємо результат, зокрема, тому, що ця тема обговорювалася досить довго”, — сказав Леонов.
Політолог акцентував, що переговори “коаліції охочих” про те, що фактично буде сформовано контингент, який буде розміщено в Україні, і перемовини між Росією і Сполученими Штатами, Україною і США про припинення вогню, тривають паралельно. І ці два процеси можуть злитися в один досить швидко.
“Якщо Трампу вдасться змусити Путіна піти на повне припинення вогню, не буде інших варіантів, окрім як погодитися на розміщення західноєвропейських військ “коаліції охочих” в Україні”, — вважає Леонов.
Росія, вважає він, це розуміє, тому всіляко чинить опір.
“Щойно ці війська будуть розміщені в Україні, як би не розвивалися далі події, порушить Росія мирну угоду або припинення вогню, чи не порушить, геополітична обстановка зміниться моментально. Наявність військ “коаліції охочих” — це зміна статус-кво раз і назавжди. Думаю, Росія це розуміє, тому так чинить опір”, — сказав гість ефіру.
Він також зауважив: важливий момент у тому, що ця коаліція готова діяти без згоди Росії.
“Коли Росія погрожує, що, мовляв, ми будемо бити по них, це будуть легальні військові цілі, я хочу сказати одне: нехай тільки спробують. Це буде вже проблема Росії. Давайте згадаємо, скільки РФ погрожувала ударами по країнах, які допомагають Україні, через які йдуть військові поставки, по країнах, які вводять економічні санкції. Нічого цього не сталося і, я думаю, не станеться і далі”, — резюмував Леонов.
Читайте також: Прообраз колективної безпеки: чому саміт “коаліції охочих” може стати історичним, пояснив Леонов
Саміт “коаліції охочих” відбувся в Парижі 27 березня. У ньому брали участь представники 31 країни. До Єлисейського палацу прибув і президент України Володимир Зеленський.
Читайте також: Європейський військовий контингент в Україні як гарантія безпеки: чи відправлять західні лідери свої війська — думки експертів