На фронті вони — завжди в дефіциті. Працюють майже цілодобово, сплять лише по кілька годин, коли випадає така можливість. Однак від початку повномасштабної війни Росії проти України механізм роботи медичних рот бойових бригад налагоджений до досконалості. В гостях у медиків 115-ї окремої механізованої бригади побувала знімальна група телеканалу FREEДOM.
Осінь. Дерева скидають листя і маскуватися бійцям стає складніше. До того ж Серебрянський ліс уже давно називають чорним — через вигорілі від російських атак лісові масиви. Однак на цьому напрямку всі підрозділи на своїх місцях. На цілодобовому чергуванні й евакуаційні групи медиків.
Медики завжди готові до будь-яких випробувань у роботі. Коли влітку горіли ліси на Лиманському напрямку, до отруєнь українських захисників хімічними речовинами додалися ще отруєння чадним газом.
“Дуже багато пожеж, задимлень, а це — отруєння чадним газом. І він дуже токсичний. Тому за потреби під час евакуації використовуємо кисневу підтримку”, — розповідає начальник евакуаційного відділення медичної роти 115-ї ОМБр Микита.
Крім того, активність бойових зіткнень останнім часом на цій ділянці фронту зросла, а отже, і кількість поранених — збільшилася.
“Дуже багато важких стало. Дуже потужно працює артилерія, танки, дрони-FPV. Ми постійно спілкуємося з пораненими, і вони кажуть, що там — справжнє пекло”, — розповідає фельдшер евакуаційної групи 115-ї ОМБр Ігор.
Та й саме місце розташування евакуаційних груп райським куточком не назвеш. Усе довкола всипане осколками російських бомб.
“Ми такі знаходили, які пролітали до нас метрів на 400-500. Ось такі великі осколки. Тому ми намагаємося під час обстрілу ховатися в бліндажі”, — розповідають медики.
Щоб не перевантажувати роботу стабілізаційних пунктів, військових із легкими пораненнями привозять до медпунктів, туди ж доправляють і бійців із сезонними та хронічними захворюваннями.
“Сюди приїжджають усі військовослужбовці з травмами, сезонними захворюваннями. Ми надаємо допомогу, спостерігаємо і відправляємо на консультацію профільних спеціалістів і на госпіталізацію до профільних медзакладів країни”, — розповідає командир медичної роти 115-ї ОМБр Ярослав.
На базі медроти в бригаді є мобільна стоматологія. Таке не часто зустрінеш на фронті. Медкабінет на колесах може приймати до десятка солдатів на день. До початку повномасштабного вторгнення в Олександра був інший стоматологічний кабінет, але цей, каже військовослужбовець, набагато кращий, адже він приносить користь тим, хто тримає нашу оборону.
“Буває, приїжджають прямо з окопів, у багнюці, й зуб сильно болить. Робимо анестезію і людина каже, що вона наче заново народилася. Були випадки, що привозили з передової майже без свідомості, такі сильні зубні болі”, — розповідає військовослужбовець 115-ї ОМБр Олександр.
Медики 115-ї окремої механізованої бригади, утримуючи свій фронт, не приховують, що часто доводиться працювати цілодобово. На втому не скаржаться, але від додаткових рук ніколи не відмовляться.
Читайте також: У районі Часового Яру українські артилеристи тримають позиції (ВІДЕО)