Щоб зупинити такого нелюда, як Путін, потрібно вибрати особливу тактику, — британський парламентарій Рассел

Саймон Рассел. Фото: uatv.ua

Підтримка України у світі сьогодні сильна, але на даному етапі інформаційна сила українського питання часто знижується через події на Близькому Сході та у зв’язку з президентськими виборами у США. Таку думку сьогодні, 3 жовтня, в коментарі телеканалу FREEДОМ висловив член делегації Великої Британії в ПАРЄ, член Палати лордів у британському парламенті Саймон Рассел.

“Я відчуваю особливий інтерес до України. Перша моніторингова група, до якої я увійшов у межах Ради Європи, спостерігала за президентськими виборами в Україні 2019 року. Я був в Україні в передвиборчий період, а потім був присутній у день голосування. Тому я особисто бачив сподівання українського народу і радість від результату виборів. Це були чесні вибори, на відміну від деяких інших виборів, за якими я спостерігав. Відтоді я відчуваю прихильність до України і занепокоєння за неї. І, як і всі інші, я був у жаху і залишаюся в жаху від того, що відбувається з лютого 2022 року”, — сказав Рассел.

Він зазначив, що світова підтримка України сьогодні “сильніша, ніж здається на перший погляд”.

“Але голос України та ідею підтримки України досить важко почути через пов’язане з тим, що відбувається на Близькому Сході, з президентськими виборами в США. Дуже важко зробити так, щоб один голос був почутий, коли по всьому світу відбуваються кризи. Думаю, що основна підтримка України присутня на індивідуальному рівні, а на політичному рівні вона то виникає, то зникає залежно від тиску на політиків”, — вважає парламентарій.

Зупинити Путіна, зупинити Росію в агресії проти України дуже важко.

“Якби я знав, як це зробити, то вже б сказав своєму уряду. Це не так просто. Щоб зупинити такого нелюда, як Путін, потрібно вибрати тактику, яка змусить нелюда привернути до себе увагу. А це означає, що ми повинні зробити ситуацію настільки складною і болючою для нього, щоб він перестав намагатися робити те, що він робить. Це передбачає політичний, економічний, військовий тиск. Але для цього необхідний скоординований підхід усього Заходу. А наразі їхня увага, на жаль, відвернена іншими кризами”, — пояснив Рассел.

Саймон Рассел у ПАРЄ є членом групи з повернення депортованих Росією українських дітей, яку очолює віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко.

“Я пишаюся тим, що є членом цієї групи. Я давно знаю Олену Хоменко, і захоплююся її роботою. Я особисто працюю з дітьми та молодими людьми вже близько 40 років. Я є опікуном найстарішої дитячої благодійної організації в Сполученому Королівстві, яка була заснована в 1739 році, і досі існує. Я багато працюю з дітьми, яких всиновлюють, беруть на виховання, які перебувають у системі опіки, і з молодими людьми, які виходять з-під опіки. Тож ситуація і важка доля дітей в Україні та українських дітей, які перебувають на окупованих територіях або в Росії, — це тема, яка дуже близька моєму серцю”, — розповів він.

Парламентарій вважає, що Росія викрадає й утримує українських дітей, зокрема з метою заподіяти українцям “біль і змусити почуватися жахливо”.

“Це про буденну жорстокість”, — резюмував Саймон Рассел.

Читайте також: Ми не зупинимося, поки всі утримувані у РФ українці не повернуться додому, — естонський парламентарій Крос

Нагадаємо, у Страсбурзі (Франція) з 30 вересня по 4 жовтня триває осіння сесія ПАРЄ. 1 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію “Пропаганда і свобода інформації в Європі”, в якій закликала накласти санкції на російських пропагандистів і державні медіа РФ, а також визнати Російську православну церкву (РПЦ) інструментом російського впливу та пропаганди.

Також 1 жовтня розпочала роботу парламентська мережа ПАРЄ з питань становища дітей України.

2 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію “Зниклі безвісти, військовополонені та цивільні особи, які перебувають у полоні внаслідок агресивної війни Російської Федерації проти України”, що закликає Росію звільнити незаконно утримуваних українців і дотримуватися норм міжнародного права щодо полонених.

3 жовтня ПАРЄ проголосувала за резолюцію “Вшанування 90-х роковин Голодомору — Україна знову стикається із загрозою геноциду”.

Прямий ефір