Щоб захопити Торецьк, противник використовує тактику випаленої землі, — Попович

Денис Попович. Фото: detector.media

У Торецьку не залишилося жодного вцілілого кварталу. Майже всі будинки пошкоджені. Російські окупанти щодня все більше руйнують місто, завдаючи ударів FPV-дронами. Щоб захопити Торецьк, противник використовує тактику випаленої землі. Про це сьогодні, 13 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий оглядач Денис Попович.

“У Торецьку противник вдається до тактики випаленої землі. Що це означає? Він за допомогою бомб зносить міську забудову і таким чином змушує Сили оборони України звідти відійти. Бо немає жодного сенсу тримати руїни, гори щебеню й гори будівельного сміття, які залишаються після ударів керованою авіаційною бомбою. Така тактика застосовувалася в Авдіївці, в Часовому Яру, у Вугледарі. Зараз вона застосовується в Торецьку”, — розповів Попович.

За його словами, це тактика, яка дає змогу росіянам діяти, оскільки українська сторона на сьогодні не має ефективної протиотрути проти літаків-носіїв керованих авіаційних бомб.

“Ми можемо їх збивати. І збивали ці літаки неодноразово — є приклади. І вчора зокрема була інформація про те, що черговий Су-24 був збитий. Також говорили про те, що їх можна збивати за допомогою F-16. Але зараз Сили оборони України насамперед намагаються впливати на російські аеродроми, тобто на місця базування цієї авіації. Тож поки що перевага в повітрі зберігається за Російською Федерацією і дає їй змогу використовувати керовані авіаційні бомби для знищення міської забудови”, — додав військовий оглядач.

Він також зазначив, що через постійні бої лінія фронту у міській забудові Торецька зараз нечітка.

“Тобто може бути “листковий пиріг”. Противник може займати одну будівлю, а наступну будівлю, яка розташована поруч із нею, можуть займати українські захисники. Ще через будівлю знову може бути противник. Часто використовуються міські комунікації для того, щоб проникати в тил протиборчих сторін. До слова, подібна практика використовувалася противником також в Авдіївці, у Вовчанську. Коли було звільнено деякі квартали міста, противник там прорив підземні ходи, що давало йому змогу так само непомітно переміщати підрозділи, опиняючись у тилу наших військ. Тобто особливість боротьби й війни в міській забудові тим і ускладнюється, що противником можуть бути використані підземні комунікації на якійсь лінії фронту”, — пояснив Денис Попович.

Читайте також: Росіяни контролюють менше половини Торецька і продовжують лобові штурми — деталі від Братчука

Прямий ефір