Щоб не потрапити під санкції, китайські компанії відвернуться від Росії — думка

Росія і Китай. Ілюстрація: ukrinform.ua

Китай насамперед турбується про інтереси власної економіки, тому в разі загрози застосування санкцій проти китайських компаній Пекін піде на розрив поставок до Росії. Таку думку сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він звернув увагу, що на сьогодні товарообіг між Євросоюзом і Китаєм становить 750 млрд дол. на рік, між Китаєм і США — 705-707 млрд дол., а з Росією в Китаю товарообіг лише 200 млрд дол. на рік.

“Сукупний обсяг товарообігу Китаю з європейською та американською економіками — понад 1,5 млрд дол. Ніхто не буде ризикувати цими обсягами”, — упевнений Пендзин.

За його словами, Євросоюз до 13-го пакету санкцій проти РФ планує включити китайські компанії, які допомагають Росії обходити санкційні обмеження.

“Це дуже серйозний удар по економіці Піднебесної. Але китайці насамперед захищають тільки свої власні інтереси, і якщо торгівля з Російською Федерацією призводитиме до утиску їхніх основних фінансових потоків, пов’язаних із торгівлею з Євросоюзом і США, то вони робитимуть усе для того, щоб убезпечити себе від подібних санкційних обмежень”, — пояснив економіст.

Пендзин вважає, що, найімовірніше, у Китаї сформують пул другорядних ліквідних банків, які обслуговуватимуть росіян. Таку саму схему можуть зробити в Туреччині.

“А основні банківські структури, які працюють на цивілізовані країни, однозначно будуть обходити ризики, пов’язані з операціями з РФ, просто тому, що можна потрапити під санкції абсолютно чітко”, — висловив він думку.

Читайте також: Китай і Туреччина відмовляються працювати з російськими банками — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян висловив думку, що Китай переслідує винятково свій інтерес, не маючи жодних сентиментів щодо Росії, ба більше, маючи якесь зневажливе ставлення.

Прямий ефір