Що вплинуло на рішення Німеччини вдвічі збільшити допомогу Україні та максимально її підтримувати, розповів депутат Європарламенту

Сергій Лагодинський. Фото: facebook.com/lagodinsky

2024 року Німеччина виділить Україні понад 7 млрд євро допомоги, раніше планувалося вдвічі менше. За словами депутата Європейського парламенту, представника “Зеленої” партії Сергія Лагодинського, озвученими сьогодні, 23 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ, на ухвалення рішення збільшити допомогу вдвічі та максимально підтримувати Україну вплинула низка чинників.

“Мені здається, тут не було якогось саме переломного моменту, але, звісно, і ситуація на фронті, і загалом загальні настрої, зокрема й на Заході. Плюс до цього незрозуміла перспектива наших трансатлантичних партнерів. Зараз Конгрес, а в майбутньому, можливо, і Білий дім, якщо Трамп до нього добереться з останніх своїх сил. У будь-якому разі це свідчить про те, про що ми теж довго говорили і мені це особливо важливо підкреслити, що Німеччина, як лідер Європи, і ЄС повинні переймати пальму лідерства і у фінансовому плані, і, можливо, навіть коли-небудь у військовому плані, коли будуть відповідні можливості, естафетну паличку від США. Тому що Україна — це наші сусіди, це наші партнери, вони європейці і будуть скоро, я сподіваюся, і членами Євросоюзу”, — сказав Лагодинський.

Тому, акцентував депутат, це відповідальність Німеччини переймати більший тягар. Це треба пояснювати громадянам Німеччини, що буде непросто. Але цим треба займатися вже зараз і до цього потрібно готуватися вже зараз.

“Я думаю, що цей букет таких аргументів і ситуацій і вплинув на те, що і в канцелярії, і в нашому уряді взагалі з’явилося розуміння нашої відповідальності і нашого лідерського виклику в цій ситуації”, — підсумував Сергій Лагодинський.

Читайте також: Чому Бундестаг проголосував за надання Україні далекобійної зброї без згадки ракет Taurus — роз’яснення депутата Європарламенту

Нагадаємо, у Німеччині відбулася Мюнхенська безпекова конференція. Учасники одного з найбільш представницьких міжнародних форумів три дні обговорювали, як зберегти світовий порядок і зробити його вигідним для всіх. Україна посідала центральне місце в дискусіях. Українська делегація повернулася з конференції з підписаними угодами про гарантії безпеки і запевненнями в подальшій підтримці.

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський та канцлер Німеччини Олаф Шольц підписали угоду про співробітництво між країнами у сфері безпеки. В Офісі президента України зазначили, що Німеччина має намір надавати підтримку Україні “стільки, скільки буде потрібно” для того, щоб допомогти країні захистити себе та відновити територіальну цілісність.

Прямий ефір